fbpx

Agro Show 2007 – czy znów nas zaskoczy?

Wystawa Agro Show ma już swój prestiż. Wystarczy przypomnieć, że w roku 2004 odwiedziło ją ok. 100 tys. osób. Co roku impreza gromadzi ponad 500 wystawców z kraju i ze świata. Cieszy się również ogromnym zainteresowaniem polskiej i zagranicznej prasy związanej z rolnictwem. Kolejna edycja Agro Show w Bednarach rozpoczyna się już jutro. Oby tylko dopisała pogoda. N

Tegoroczna, IX z kolei Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show, odbędzie się w dniach 21-24 września tradycyjnie na lotnisku w Bednarach koło Poznania (gm. Pobiedziska). Agro Show jest pierwszą w kraju imprezą wystawienniczą, na której ekspozycja sprzętu rolniczego połączona została z praktycznymi pokazami maszyn podczas pracy. Organizatorem imprezy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Impreza cieszy się, coraz większą popularnością wśród rolników, a także firm. Jest niewątpliwie największą imprezą tego typu w kraju. Zdobyła także miano największej rolniczej wystawy na otwartej przestrzeni w Europie środkowo-wschodniej. Wystarczy porównać, że w roku 1999 odwiedziło ją 20 tys. osób, a już w roku kolejnym 50 tys. W roku 2004 wystawę zwiedziła rekordowa liczba 100 tys. osób. W tym roku organizatorzy również spodziewają się powtórzenia rekordu z przed 3 lat.

Podobnie jest z liczbą wystawców, którzy co raz liczniej pojawiają się na Agro Show. Dziś Wiele firm właśnie podczas tej wystawy organizuje krajowe a nawet światowe premiery swoich najnowszych produktów. Na liście wystawców są wszystkie liczące się firmy funkcjonujące na krajowym, europejskim jak i światowym rynku rolnym. Wystawa, ze względu na swój charakter, głównie przyciąga producentów i dilerów maszyn i urządzeń rolniczych. W związku z tym i w tym roku tradycyjnie nie zabraknie pokazów maszyn podczas pracy na specjalnie przygotowanym polu pokazowym. W programie pokazów organizowanych w dniach 21-23 września, znajduje się pokaz opryskiwaczy, z przejazdem przez tor przeszkód, który ma na celu demonstrację stabilizacji i amortyzacji belki polowej oraz pokazy maszyn do uprawy siewu i w mulcz i w glebę zaoraną. Nowością będzie specjalny blok pokazowy – Nowości”. Na specjalnie wydzielonym polu zaprezentowane będą maszyny, wprowadzone na rynek we wrześniu w ubiegłym roku.

Pierwszy dzień wystawy tj. piątek 21 września, tradycyjnie zgromadzi uczniów szkół rolniczych. Przygotowano dla nich konkurs – cofanie ciągnikiem z przyczepą do “garażu”. W programie imprezy nie zabraknie także seminariów. W tym roku odbędą się dwa: “Rolnictwo – możliwości współpracy firm rolno-przemysłowych Polski i Ukrainy” oraz “Dotowane ubezpieczenia upraw i zwierząt gospodarskich”. Pewnie największym zainteresowaniem wśród rolników będzie cieszyło się seminarium na temat obowiązkowych ubezpieczeń, które poprowadzą specjaliści z PZU S.A.

Wystawa czynna będzie w dniach 21-23 września w godz. 9-17.00 i w dniu 24 września, w godz. 9-14.00. Jak co roku wstęp na wystawę jest bezpłatny.Honorowy patronat nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi a patronat medialny Pierwszy Program TVP S.A.
Więcej informacji: www.agroshow.pl

.W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w wystawie. Informujemy, że redakcja Wiadomości Rolnicze Polska, będzie również na niej obecna. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele ciekawych konkursy z nagrodami. Do zdobycia m.in. rębak do drzewa. Zapraszamy na nasze stoisko nr 369 w sektorze G.


M. Simiński

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner