fbpx
Strona głównaPozostałeAgro Show 2007 - czy znów nas zaskoczy?

Agro Show 2007 – czy znów nas zaskoczy?

Wystawa Agro Show ma już swój prestiż. Wystarczy przypomnieć, że w roku 2004 odwiedziło ją ok. 100 tys. osób. Co roku impreza gromadzi ponad 500 wystawców z kraju i ze świata. Cieszy się również ogromnym zainteresowaniem polskiej i zagranicznej prasy związanej z rolnictwem. Kolejna edycja Agro Show w Bednarach rozpoczyna się już jutro. Oby tylko dopisała pogoda. N

Tegoroczna, IX z kolei Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show, odbędzie się w dniach 21-24 września tradycyjnie na lotnisku w Bednarach koło Poznania (gm. Pobiedziska). Agro Show jest pierwszą w kraju imprezą wystawienniczą, na której ekspozycja sprzętu rolniczego połączona została z praktycznymi pokazami maszyn podczas pracy. Organizatorem imprezy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Impreza cieszy się, coraz większą popularnością wśród rolników, a także firm. Jest niewątpliwie największą imprezą tego typu w kraju. Zdobyła także miano największej rolniczej wystawy na otwartej przestrzeni w Europie środkowo-wschodniej. Wystarczy porównać, że w roku 1999 odwiedziło ją 20 tys. osób, a już w roku kolejnym 50 tys. W roku 2004 wystawę zwiedziła rekordowa liczba 100 tys. osób. W tym roku organizatorzy również spodziewają się powtórzenia rekordu z przed 3 lat.

Podobnie jest z liczbą wystawców, którzy co raz liczniej pojawiają się na Agro Show. Dziś Wiele firm właśnie podczas tej wystawy organizuje krajowe a nawet światowe premiery swoich najnowszych produktów. Na liście wystawców są wszystkie liczące się firmy funkcjonujące na krajowym, europejskim jak i światowym rynku rolnym. Wystawa, ze względu na swój charakter, głównie przyciąga producentów i dilerów maszyn i urządzeń rolniczych. W związku z tym i w tym roku tradycyjnie nie zabraknie pokazów maszyn podczas pracy na specjalnie przygotowanym polu pokazowym. W programie pokazów organizowanych w dniach 21-23 września, znajduje się pokaz opryskiwaczy, z przejazdem przez tor przeszkód, który ma na celu demonstrację stabilizacji i amortyzacji belki polowej oraz pokazy maszyn do uprawy siewu i w mulcz i w glebę zaoraną. Nowością będzie specjalny blok pokazowy – Nowości”. Na specjalnie wydzielonym polu zaprezentowane będą maszyny, wprowadzone na rynek we wrześniu w ubiegłym roku.

Pierwszy dzień wystawy tj. piątek 21 września, tradycyjnie zgromadzi uczniów szkół rolniczych. Przygotowano dla nich konkurs – cofanie ciągnikiem z przyczepą do “garażu”. W programie imprezy nie zabraknie także seminariów. W tym roku odbędą się dwa: “Rolnictwo – możliwości współpracy firm rolno-przemysłowych Polski i Ukrainy” oraz “Dotowane ubezpieczenia upraw i zwierząt gospodarskich”. Pewnie największym zainteresowaniem wśród rolników będzie cieszyło się seminarium na temat obowiązkowych ubezpieczeń, które poprowadzą specjaliści z PZU S.A.

Wystawa czynna będzie w dniach 21-23 września w godz. 9-17.00 i w dniu 24 września, w godz. 9-14.00. Jak co roku wstęp na wystawę jest bezpłatny.Honorowy patronat nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi a patronat medialny Pierwszy Program TVP S.A.
Więcej informacji: www.agroshow.pl

.W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w wystawie. Informujemy, że redakcja Wiadomości Rolnicze Polska, będzie również na niej obecna. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele ciekawych konkursy z nagrodami. Do zdobycia m.in. rębak do drzewa. Zapraszamy na nasze stoisko nr 369 w sektorze G.


M. Simiński

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.