Agro-Park spełnił oczekiwania

W miniony weekend, w Lublinie odbyły się targi Agro-Park. Są to największe targi rolnicze w południowo-wschodniej części kraju, które w tym roku spełniły oczekiwania. Zarówno organizatorów, jak i wystawców oraz odwiedzających. Zapraszamy na (foto)relację.

W dniach 5 – 6 marca  w Lublinie odbyły się targi rolnicze Agro-Park. Tegoroczna edycja to niewątpliwy sukces lubelskich targów – podkreślają to zarówno organizatorzy, jak i wystawcy oraz odwiedzający tę imprezę rolnicy.

Targi rolnicze to ważne wydarzenia dla całej branży cieszące się zainteresowaniem ze strony profesjonalnej i szerokiej publiczności. Życzę wszystkim rolnikom nie tylko owocnego pobytu na targach, ale i możliwości zakupu tych wspaniałych maszyn – podkreślił, podczas uroczystego otwarcia imprezy, Jacek Bogucki, sekretarz stanu w  resorcie rolnictwa.

Na miejscu swoją ofertę zaprezentowało blisko 200 wystawców, którą obejrzało ponad 22 tysięcy odwiedzających. Dyrektor projektu ze strony Targów Lublin S.A., Mirosław Wituch podkreśla, że impreza jest doskonałą okazją do rozmów biznesowych i kontraktacji. Dodatkowo, zmiana terminu z jesiennego na wiosenny, to strzał w dziesiątkę – w 2016 roku odbyła się już dziewiąta edycja targów, w zeszłym roku po raz pierwszy były one organizowane właśnie wiosną, w marcu.

Targi w Lublinie cieszą się coraz większą popularnością. Z roku na rok zarówno wystawców, jak i klientów odwiedzających targi jest coraz więcej – mówi Julia Barska z firmy Swimmer. – To już nasza kolejna edycja wspołpracy z targami lubelskimi i zauważamy, że klienci coraz częściej i chętniej pytają o nasze produkty, czyli zbiorniki do oleju napędowego, do AdBlue i RSM. Coraz więcej mamy zapytań i chętnych klientów, żeby tu się spotkać, porozmawiać i wynegocjować korzystny zakup dla siebie – dodaje.

Podczas targów dużo emocji wzbudzały maszyny dużego kalibru. Spore zainteresowanie budziły ekspozycje czołowych producentów, takich jak New Holland, John Deere, Deutz-Fahr, Ursus, czy Zetor. Mowa tu zarówno o najnowszych modelach ciągników, jak i kombajnów zbożowych, czy maszyn uprawowych. Swój debiut na dwudniowym święcie dla rolników miała francuska marka Silofarmer.

Przyjechaliśmy, zebby zapoznać się z ofertą firm. Chcemy kupić w tym roku nowy ciągnik, a maszyn na rynku jest sporo. Tutaj możemy wsiąść do kabiny, dowiedzieć się wszelkich informacji na temat ciągników i je porównać – tłumaczy Wojciech Mazur, obecny na targach.

Rolnicy, którzy odwiedzili targi, mogli zapoznać się z rozwiązaniami firmy SaMASZ, ci poszukujący produktów z kategorii silosów oraz technologii pożniwnych odwiedzili ekspozycję m.in. firm BIN, Michał, Agremo Brzeg. Lublin gościł także wystawców prezentujących pełną gamę nowych odmian roślin.

W trakcie dwudniowej imprezy zostały również przyznane wyróżnienia w konkursie „Produkt Roku Targów AGRO-PARK 2016”. W kategorii „Maszyny Uprawowe” nagroda trafiła do firmy Same Deutz-Fahr Deutschland GMBH, dealer Fino Sp. z o.o.. za ciągnik serii 9 TTV. Wśród „Maszyn dla Hodowli” nagrodę otrzymała firma Dramiński za produkt SonoFarm mini. W kategoria „Nasiona, Chemia Rolnicza, Narzędzia i Usługi dla Rolnictwa” wyróżniony został Palnik Sasmulti Flame do spalania biomasy(peletów), którego producentem jest Zakład Metalowo-Kotlarski „SAS”.

Zmiana terminu Agro-Park była świetnym posunięciem organizatorów. Zainteresowanie stoiskiem jest ogromne, przerosło ono nasze oczekiwania – podkreśla Sławomir Cudnoch, specjalista ds. sprzedaży Dramiński S.A. – Nagrodę, którą otrzymaliśmy i z której bardzo się cieszymy dostaliśmy za wilgotnościomierz do pomiaru wilgotności ziarna Dramiński TwistGrain. Urządzenie to pomaga rolnikom podjąć ważne dla nich decyzje finansowe, dbać o to, żeby wiedzieli, co się z ich ziarnem dzieje – opowiada.

Kolejne targi już za rok, w marcu. Zapraszamy!

Renata Struzik