fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościAgro Bag: Rozcinanie big-bagów przestaje być uciążliwe

Agro Bag: Rozcinanie big-bagów przestaje być uciążliwe [video]

Postęp w rolnictwie kojarzy nam się obecnie przede wszystkim z rolnictwem precyzyjnym i szeroko pojętym rolnictwem 4.0. Coraz mniej jest tu miejsca na proste, lecz zmyślne narzędzia. Te jednak się pojawiają, a do takich narzędzi należy bez wątpienia Agro Bag, prosta, lecz niezwykle pomocna platforma do rozcinania big-bagów.

Agro Bag to bezpieczne i proste w obsłudze narzędzie, które ułatwia rozładunek big-bagów. System odciąża rolnika zmniejszając obciążenie fizyczne, a także minimalizuje ryzyko związane z wdychaniem pyłu nawozowego podczas napełniania rozsiewacza nawozów. A w końcu ogranicza niemal do zera ryzyko wypadków. Jak to działa, można zobaczyć na poniższym materiale.

Agro bag to narzędzie proste i jednocześnie bardzo pomysłowe. Składa się ze swego rodzaju teleskopowych szyn, dzięki czemu jest uniwersalne i można je zamontować na większości rozsiewaczy lub przyczep (istnieją zresztą dwa warianty narzędzia – właśnie do rozsiewaczy i przyczep przeładunkowych).

Najważniejszym elementem narzędzia Agro Bag są noże osłonięte specjalną ramą zamontowaną na sprężynach, które ustępują pod naciskiem ok. 200 kg, co zapobiega przypadkowemu kontaktowi z nożami. Narzędzie można wyposażyć również w specjalny ogranicznik, który sprawi, że kołyszący się big-bag nie “odleci” do przodu.

Agro Bag przeznaczony do przyczep kosztuje 5080 euro netto, zaś ten do rozsiewaczy 4680 zł netto.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.