Agritechnica zaprasza za dwa lata

2300 firm z 46 krajów, ponad 350 000 odwiedzających, z tego 77 000 z zagranicy – tak w największym skrócie można opisać tegoroczną edycję targów Agritechnica, które odbywały się w dniach 8-14 listopada 2009 w Hanowerze (Niemcy).

Targi Agritechnica to jedna z największych imprez wystawienniczych na świecie. To właśnie do Hanoweru zjeżdżają główni przedstawiciele myśli technicznej, by pochwalić się nowymi rozwiązaniami. Podczas imprezy mają także miejsce europejskie i światowe premiery maszyn. To także tutaj właśnie przyznaje się prestiżowy tytuł Traktor Roku, który w tym razem powędrował do firmy New Holland za konstrukcję ciągnika T 7070 Autocommand.

W tegorocznej wystawie wzięło udział 2300 firm. Z tego 500 po raz pierwszy. Ponad połowa wystawców pochodziła z Niemiec. 1100 z zagranicy. Łączna powierzchnia ekspozycji wyniosła ponad 182 tys. m2.

Spośród rekordowej liczby 350 tysięcy zwiedzających, gros stanowili oczywiście Niemcy. Z zagranicy przybyło 77 tys. gości. Od lat targi cieszą się również sporym zainteresowaniem wśród rolników i firm z krajów Europy Środkowej. Polski przemysł maszynowy reprezentowały 22 firmy.

Agritechnica odbywa się od 1985 roku. Jej organizatorem jest Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG.

Następna edycja targów odbędzie się w dniach 15-19 listopada 2011 roku.

Więcej o targach w Hanowerze w grudniowym wydaniu miesięcznika WRP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności