fbpx

AGRITECHNICA 2013: firma Merlo nagrodzona złotym medalem za innowacje

Podnośnik teleskopowy 40.7 Hybrid marki Merlo został nagrodzony złotym medalem przez ekspertów z niezależnej Komisji ds. Innowacji Agritechnica i ogłoszony zwycięzcą przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG).

Podnośnik Merlo Hybrid został wybrany spośród 400 innowacji zgłoszonych ze względu na swoje zastosowania praktyczne, mniejsze zużycie paliwa i niższy poziom emisji zanieczyszczeń, a także łatwość obsługi i ulepszone standardy bezpieczeństwa użytkowania. Mówiąc w skrócie, jest to produkt, który lepiej od innych wyraża ewolucję nowoczesnego rolnictwa. Ten złoty medal stanowi drugą nagrodę przyznaną produktom Merlo na wystawie Agritechnica, po srebrnym medalu dla maszyn Multifarmer 30.6 w roku 2001, a jego otrzymanie zbiega się z nadchodzącą, 50. rocznicą istnienia firmy założonej w 1964 roku.
Podnośnik teleskopowy Merlo Hybrid
Merlo zaprezentuje na swoim stoisku najnowszą, hybrydową wersję podnośnika teleskopowego 40.7, w której zastosowano innowacyjny, opatentowany, hybrydowy układ szeregowo-równoległy. Celem Merlo jest zaoferowanie klientom podnośnika teleskopowego z hybrydowym, elektrohydraulicznym układem diesel. Hybrydowy system modułowy charakteryzuje się wysokim poziomem uniwersalności i może być używany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz:
  1. W pomieszczeniach: Szklarnie, obory i zakłady przetwórstwa spożywczego;
  2. Na zewnątrz: Do wszelkich zastosowań, ponieważ maszyna może wykonywać prace zarówno w trybie całkowicie elektrycznym, jak i hybrydowym.
Zalety produktu można podsumować następująco:
  • Zapewnienie poziomu wydajności tradycyjnych maszyn Merlo
  • Zmniejszenie zużycia paliwa
  • Ograniczenie emisji hałasu
  • Obniżenie poziomu emisji zanieczyszczeń
Podnośnik Hybrid jest wyposażony w silnik diesel o mocy poniżej 56 kW, zamiast 100 kW lub większej. Instalacja systemu mocznika nie jest konieczna, dzięki czemu maszyna może pracować w trybie całkowicie elektrycznym, wykonując czynności w pomieszczeniach, przez rewelacyjnie długi okres, wynoszący średnio:
  • 4 godziny w trybie Eco
  • 2 godziny w trybie całkowicie elektrycznym.
Jest to rozwiązanie modułowe, które można wbudować w aktualny układ maszyn Merlo i rozszerzyć na całą, przyszłą gamę podnośników teleskopowych Merlo.
Poziom wydajności tradycyjnych maszyn Merlo jest zapewniony w zakresie przyspieszenia, siły uciągu, maksymalnej prędkości, czasu obciążenia i udźwigu.
Zużycie paliwa w średnim cyklu pracy zostało zmniejszone o co najmniej 30% w porównaniu z tradycyjnymi maszynami Merlo.
Poziom emisji hałasu jest znacznie niższy w trybie hybrydowym, ponieważ silnik diesel działa na niewielkich obrotach.
Ponadto, poziom emisji hałasu w trybie całkowicie elektrycznym zbliża się do zera, przypominając zwykłe odgłosy otoczenia w środowisku pracy. Ograniczony poziom emisji zanieczyszczeń wynika z zastosowania mniejszego silnika, który działa ze stałą prędkością obrotową na poszczególnych etapach pracy i charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa.
Dodatkowo, akumulatory mogą być doładowywane ze zwykłej sieci elektrycznej albo z lokalnej sieci kolektorów słonecznych, zainstalowanej przez końcowego użytkownika, dzięki czemu pojazd może zawsze pracować w trybie całkowicie elektrycznym, nie emitując spalin. Wielokrotne testy, przeprowadzane zarówno w warsztatach, jak i w warunkach praktycznych, dowiodły, że działanie w trybie całkowicie elektrycznym gwarantuje uzyskanie wymaganych parametrów w dziedzinie uciągu i podnoszenia oraz umożliwia eksploatację pojazdu w pomieszczeniach przez okres do kilku godzin, zależnie od rodzaju wykonywanych czynności.
Biorąc pod uwagę oszczędność paliwa, jaką zapewnia ten system, właściciel uzyska zwrot kosztów po około dwóch latach (oczywiście w zależności od liczby godzin pracy i rodzaj u działalności).
(Anna Arabska, Daniel Alankiewicz na podst. Merlo)
McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.