Agrifac na dużym plusie

Holenderska firma Agrifac zakończyła rok 2009 ze znaczącym dochodem i dużą ilością zamówień, nawet pomimo kryzysu oraz spowolnienia gospodarczego Firma Agrifac Machinery B.V. ze Steenwijk odnotowała w roku 2009 obroty na poziomie 15 milionów euro i zysk netto w wysokości 1 miliona euro. Ponad rok temu firmę przejęli Peter Millenaar i Ton Verhoeven.

– W obliczu intensywnej globalnej recesji gospodarczej Agrifac zakończył rok z wysokim zyskiem oraz poprawił swoją kondycję finansową – mówi Peter Millenaar, prezes i dyrektor generalny firmy. – Wszystkie nasze przedsiębiorstwa, zgodnie z zapowiedziami, konsekwentnie realizują swoje plany. Od momentu przejęcia firmy, Agrifac znacząco inwestował w takie działy jak badania i rozwój, zasoby ludzkie, szkolenia i dostawy, poprawiając ich jakość i niezawodność.

Ponadto Agrifac wyraźnie poprawił swoją pozycję konkurencyjną, dzięki ciągłemu rozwojowi na rynkach brytyjskim, niemieckim, polskim, rosyjskim i francuskim. W tym czasie Agrifac rozpoczął sprzedaż w Niemczech i Polsce oraz przejął brytyjskiego importera swojej marki i 5 placówek Matrix Agritech w Rosji. Prognozowana sprzedaż maszyn w 2010 roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedzającego, powinna wzrosnąć co najmniej 50%.

– W tym trudnym dla wszystkich okresie, dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników, dealerów i dostawców z całej Europy, Agrifac cały czas ukierunkowany był na wysoki rozwój – wypowiada się Ton Verhoeven. – To właśnie dzięki ich poświęceniu i ciężkiej pracy, nasza działalność pozostała na stałym poziomie, a nasze dalsze plany rozwoju, w obliczu zapotrzebowania na żywność, a co się z tym wiąże ekonomicznych, ekologicznych, ergonomicznych i efektywnych maszyn, będą kontynuowane – stwierdza. – Jesteśmy pewni przyszłości firmy, która naszym zdaniem jest obiecującym partnerem dla dealerów, klientów, pracowników i inwestorów, szczególnie w nadchodzących latach.

Opryskiwacze samojezdne i przyczepiane
Pod koniec 2010 roku firma planuje rozpoczęcie produkcji nowego modelu opryskiwacza samojezdnego Condor. Poza zmianami wizualnymi i nową kabiną, został on wyposażony we własny system GPS umożliwiający kontrolę wypływów środków ochrony roślin i nawozów z dysz, pełny CAN-bus kontrolujący silnik maszyny oraz posiadający więcej funkcji ułatwiających jego kontrolę i zwiększających niezawodność obsługi, powiększony regulator ciśnienia umożliwiający szybszą i stabilniejszą regulację, nową belkę polową J, w standardzie 36-48 metrów, w rezultacie wpływającą na obniżenie kosztów oraz zwiększenie niezawodności oprysku i stabilność.

Kombajny do zbioru buraków cukrowych
Podobnie do roku ubiegłego, w 2010 firma spodziewa się dużego wzrostu popytu na kombajny do zbioru buraków cukrowych. W tym roku Agrifac rozpocznie produkcję nowego kombajnu samojezdnego Quatro. Główne cechy, oprócz nowej kabiny, to ogławiacz combi dla integralnego i konwencjonalnego ogławiania, większe przenośniki wpływające na wzrost wydajności, 12-tonowy zbiornik dla zwiększenia pojemności i wzrostu wydajności.

Kombajn do zbioru ziemniaków
W 2010 roku Agrifac rozpocznie także produkcję nowego kombajnu samojezdnego Tapir przeznaczonego do zbioru ziemniaków. Cechy wyróżniające kombajnów do zbioru ziemniaków
produkcji Agrifac to minimalizacja uszkodzeń plonu podczas pracy oraz bardzo łatwe oczyszczanie. To również maksymalna stabilność nawet w najcięższych warunkach. Maszyny te nadają się doskonale także do innych roślin, takich jak marchew, cebulki kwiatowe czy bulwy.