Agravita Starter doda mocy kukurydzy

Firma Caldena zaproponowała w tym roku nowość w odżywaniu kukurydzy – nawóz startowy Agravita Starter. Nie dość, że łagodzi skutki opóźnionych siewów, to i wspomaga rośliny w czasie suszy.

 
Kukurydza potrzebuje do prawidłowego przebiegu procesu kiełkowania dość wysokiej temperatury gleby – powyżej 7°C. Jednak często temperatura podczas siewu i wschodów jest niższa od optymalnej, co opóźnia i osłabia wschody kukurydzy oraz wydłuża poszczególne fazy rozwojowe. Dodatkowo zbyt niska temperatura we wczesnych stadiach rozwoju siewki zdecydowanie ogranicza pobieranie fosforu. 
 
Aby zapewnić młodym roślinom odpowiedni start, Caldena wprowadziła do swojej oferty produktowej nawóz startowy Agravita Starter, który zawiera idealnie dobrane składniki pokarmowe niezbędne w początkowej fazie rozwojowej kukurydzy oraz Root Booster – innowacyjną technologię zapewniająca wielokrotnie wyższą efektywność fosforu niezależnie od pH gleby. To właśnie wspomaga i chroni kukurydzę w czasie niekorzystnych warunków zewnętrznych.
 
Agravita Starter z dodatkiem Root Booster w postaci mikrogranulatu przeznaczony jest do ultrazlokalizowanego nawożenia kukurydzy. Umieszczenie mikrogranul (o średnicy 0,7-1,5 mm) w bezpośrednim sąsiedztwie ziarniaka zapewnia siewkom szybki dostęp do łatwo przyswajalnych składników pokarmowych i efektywne ich wykorzystanie, niezależnie od warunków glebowych (bez ryzyka zasolenia). Dzięki temu rośliny od fazy kiełkowania rozwijają się prawidłowo, są mniej wrażliwe na niekorzystne warunki atmosferyczne: chłody, nadmiar lub brak wody, a także glebowe: kwaśny odczyn gleby, czy złe stosunki wodno-powietrzne.
 
Agravita Starter w uprawie kukurydzy pobudza kiełkowanie i wyrównuje wschody kukurydzy, stymuluje wzrost systemu korzeniowego siewek, dostarcza roślinom składniki pokarmowe w sposób kontrolowany, dostosowany do tempa potrzeb rosnącej siewki i łagodzi skutki opóźnionych siewów. Dodatkowo, nawóz wspomaga kukurydzę i zwiększa jej odporność na warunki stresowe, m.in. niskie temperatury, czy suszę.
 
Za: Caldena
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności