Agencja utrzymuje dobre tempo

Dopłaty obszarowe za rok 2009 otrzymało już 86%, czyli 1,2 mln uprawnionych do tych płatności rolników – informuje biuro prasowe ARiMR. Łącznie z płatnościami realizowanymi w grudniu Agencja wypłaciła z tego tytułu blisko 10 mld zł.

Choć Agencja ma czas na wypłatę wsparcia do końca czerwca, wszystko wskazuje na to, że już za parę tygodni wszyscy rolnicy mogą mieć dopłaty na koncie. Tylko w okresie od 19 stycznia do 5 lutego Agencja wypłaciła je około 460 tys. beneficjentów. – W Polsce w porównaniu z innymi krajami UE wypłaty dopłat bezpośrednich są realizowane najszybciej – informuje biuro prasowe ARiMR.

Na realizację dopłat bezpośrednich za 2009 rok przewidziano łącznie około 12,6 mld zł. To blisko 40% więcej od kwoty wypłaconej za 2008 rok. Różnica ta wynika z korzystnego kursu złotówki do euro i rosnącego z roku na rok poziomu dopłat w Polsce w stosunku do krajów tzw. starej 15. Dopłaty obszarowe, jakie za 2009 rok otrzymują polscy rolnicy, stanowią około 90% płatności wypłacanych rolnikom w państwach starej Unii”. Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich za 2009 r. złożyło ponad 1395 tys. rolników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności