fbpx
Strona głównaPozostałeAgencja przyjęła blisko 9 tys. wniosków o renty strukturalne

Agencja przyjęła blisko 9 tys. wniosków o renty strukturalne

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła w tym roku przyjmowanie wniosków od rolników na renty strukturalne. W sumie rolnicy złożyli w biurach powiatowych Agencji 8629 wniosków. Zainteresowanie rentami strukturalnymi było duże.

ARiMR ma ustalone roczne limity finansowe na realizację tego zadania. Jest to związane z tym, że w kolejnych latach, do 2013 r, Agencja musi zarezerwować pulę pieniędzy dla tych rolników, którzy będą chcieli skorzystać z rent strukturalnych gdyż osiągną odpowiedni wiek. Podstawowym warunkiem uzyskania renty strukturalnej jest osiągnięcie przez rolników wieku przedemerytalnego, wynoszącego 55 lat.

ARiMR ponownie będzie przyjmowała wnioski o renty strukturalne w 2008 roku. Prezes ARiMR zobowiązany jest do podania do publicznej wiadomości informacji o terminie składania wniosków o renty strukturalne nie później niż 31 marca 2008 r. Łącznie do 2013 w ramach Programu może skorzystać z tego działania 50 400 rolników.

Od złożenia kompletnego wniosku ARiMR ma 40 dni na jego rozpatrzenie i wydanie postanowienia o spełnieniu warunków przez wnioskodawcę, jednak nie wcześniej niż po przesłaniu Polsce przez Komisję Europejską dokumentu zatwierdzającego PROW 2007 – 2013. Komitet Zarządzający ds. Rozwoju Obszarów Wiejskich zatwierdził pod koniec lipca polski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Rolnik, który otrzyma postanowienie będzie musiał w ciągu pół roku udokumentować zbycie gospodarstwa i zaprzestać działalności rolniczej, następnie ARiMR ma 30 dni na wydanie decyzji przyznającej rentę strukturalną.

źródło: ARiMR
opr. MS, wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.