fbpx

Agencja gotowa do przyjmowania wniosków

W związku z uruchamianiem działania “Modernizacja gospodarstw rolnych” dla rolników, 26 października br. w siedzibie ARiMR odbyła się konferencja prasowa z udziałem sekretarza stanu w MRiRW – Henryka Kowalczyka, prezesa ARiMR Leszka Droździela oraz zastępców prezesa w Agencji: Grzegorza Jakucia, Katarzyny Obraniak-Chyż i Marka Osińskiego. Prezes Agencji ogłosił, że od 9 listopada rolnicy mogą składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR wnioski o pomoc finansową w ramach działania “Modernizacja gospodarstw rolnych” PROW 2007-2013. N

Podsekretarz stanu Henryk Kowalczyk powiedział, że środki finansowe, które ARiMR kieruje do rolników na modernizację gospodarstw rolnych są wielokrotnie wyższe niż w poprzednim okresie programowania. Wówczas było ponad 600 mln euro, a w obecnej perspektywie finansowej to blisko 1,8 mld euro, z czego w tej transzy, od 9 listopada br. 360 mln euro.

Prezes Leszek Droździel poinformował, że w związku ze zwiększonym limitem finansowym na ten rok Agencja powinna przyjąć około 20 tys. wniosków. Oddziały Regionalne ARiMR będą 9 listopada pracowały do godziny 22, a jeżeli będzie taka potrzeba to nawet dłużej. Środki finansowe w kwocie 360 mln euro zostały podzielone na poszczególne województwa. Agencja zakończy przyjmowanie wniosków od rolników na modernizacje gospodarstw rolnych w momencie, kiedy spodziewana wysokość dofinansowania inwestycji w danym regionie osiągnie 120% przewidzianej koperty finansowej.

Katarzyna Obraniak-Chyż dodała, że w Oddziałach Agencji zostaną stworzone dodatkowe stanowiska do przyjmowania wniosków. Każdy Oddział ARiMR w zależności od specyfiki regionu stworzy ich nawet 30 – 40. Szacuje, że w ciągu jednej godziny będzie można przyjąć w każdym OR do 300 wniosków. Agencja uprościła procedury i w pierwszym etapie rolnicy, którzy będą ubiegali się o dofinansowanie inwestycji muszą złożyć wypełniony wniosek oraz cztery podstawowe załączniki: kopię dowodu tożsamości, plan rozwoju gospodarstwa, wyliczoną wielkość ekonomiczną gospodarstwa oraz wniosek o nadanie numeru identyfikacyjnego (jeżeli takiego numer rolnik nie ma). Agencja uzyskała akredytację do nowych działań inwestycyjnych.

Wniosek oraz informacje o warunkach ubiegania się o pomoc finansową w ramach działania “Modernizacja gospodarstw rolnych” znajdują się na stronie www.arimr.gov.pl w linku: Modernizacja gospodarstw rolnych.

źródło: ministerstwo rolnictwa
opr. MS, Wrp.pl

N

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner