fbpx
Strona głównaPozostałeAgencja gotowa do przyjmowania wniosków

Agencja gotowa do przyjmowania wniosków

W związku z uruchamianiem działania “Modernizacja gospodarstw rolnych” dla rolników, 26 października br. w siedzibie ARiMR odbyła się konferencja prasowa z udziałem sekretarza stanu w MRiRW – Henryka Kowalczyka, prezesa ARiMR Leszka Droździela oraz zastępców prezesa w Agencji: Grzegorza Jakucia, Katarzyny Obraniak-Chyż i Marka Osińskiego. Prezes Agencji ogłosił, że od 9 listopada rolnicy mogą składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR wnioski o pomoc finansową w ramach działania “Modernizacja gospodarstw rolnych” PROW 2007-2013. N

Podsekretarz stanu Henryk Kowalczyk powiedział, że środki finansowe, które ARiMR kieruje do rolników na modernizację gospodarstw rolnych są wielokrotnie wyższe niż w poprzednim okresie programowania. Wówczas było ponad 600 mln euro, a w obecnej perspektywie finansowej to blisko 1,8 mld euro, z czego w tej transzy, od 9 listopada br. 360 mln euro.

Prezes Leszek Droździel poinformował, że w związku ze zwiększonym limitem finansowym na ten rok Agencja powinna przyjąć około 20 tys. wniosków. Oddziały Regionalne ARiMR będą 9 listopada pracowały do godziny 22, a jeżeli będzie taka potrzeba to nawet dłużej. Środki finansowe w kwocie 360 mln euro zostały podzielone na poszczególne województwa. Agencja zakończy przyjmowanie wniosków od rolników na modernizacje gospodarstw rolnych w momencie, kiedy spodziewana wysokość dofinansowania inwestycji w danym regionie osiągnie 120% przewidzianej koperty finansowej.

Katarzyna Obraniak-Chyż dodała, że w Oddziałach Agencji zostaną stworzone dodatkowe stanowiska do przyjmowania wniosków. Każdy Oddział ARiMR w zależności od specyfiki regionu stworzy ich nawet 30 – 40. Szacuje, że w ciągu jednej godziny będzie można przyjąć w każdym OR do 300 wniosków. Agencja uprościła procedury i w pierwszym etapie rolnicy, którzy będą ubiegali się o dofinansowanie inwestycji muszą złożyć wypełniony wniosek oraz cztery podstawowe załączniki: kopię dowodu tożsamości, plan rozwoju gospodarstwa, wyliczoną wielkość ekonomiczną gospodarstwa oraz wniosek o nadanie numeru identyfikacyjnego (jeżeli takiego numer rolnik nie ma). Agencja uzyskała akredytację do nowych działań inwestycyjnych.

Wniosek oraz informacje o warunkach ubiegania się o pomoc finansową w ramach działania “Modernizacja gospodarstw rolnych” znajdują się na stronie www.arimr.gov.pl w linku: Modernizacja gospodarstw rolnych.

źródło: ministerstwo rolnictwa
opr. MS, Wrp.pl

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.