fbpx
Strona głównaWiadomościAgencja apeluje do rolników

Agencja apeluje do rolników

Do 27 kwietnia br. Biura Powiatowe Agencji przyjęły ponad 460 tys. wniosków o dopłaty co stanowi ok. 30% spodziewanej liczby wszystkich wniosków. ARiMR apeluje do rolników by nie zwlekali ze składaniem dokumentów do ostatniej chwili. Prezes Agencji podjął decyzję o uruchomieniu dodatkowych punktów przyjmowania wniosków i wydłużeniu pracy Biur Powiatowych Agencji.

Agencja przypomina, że podstawowy termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2009 roku upływa 15 maja. By uniknąć kolejek w ostatnim okresie przyjmowania wniosków Prezes ARiMR Tomasz Kołodziej podjął decyzje, że Biura Powiatowe Agencji w dniach od 4.05 do 15.05. br. będą czynne w godzinach od 8.00 do 22.00. Poza tym zgodnie z jego wcześniejszą decyzją w tych miejscowościach, z których jest utrudniony dostęp do biur Agencji są uruchomione dodatkowe punkty przyjmowania wniosków (wykaz punktów dostępny na www.arimr.gov.pl

ARiMR prosi też o staranne wypełnianie wniosków i przejrzenie ich przed złożeniem w Biurach Agencji ponieważ pracownicy ARiMR, którzy na bieżąco przeglądają przyjmowane dokumenty alarmują, że w wielu z nich znajdują się błędy.

Ci, którzy nie zdążą złożyć swoich wniosków w podstawowym terminie będą mogli co prawda zrobić to do 9 czerwca br., ale w takim wypadku należne im płatności zostaną zmniejszone o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.

MS/Wrp.pl

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.