Agencja apeluje do rolników

Do 27 kwietnia br. Biura Powiatowe Agencji przyjęły ponad 460 tys. wniosków o dopłaty co stanowi ok. 30% spodziewanej liczby wszystkich wniosków. ARiMR apeluje do rolników by nie zwlekali ze składaniem dokumentów do ostatniej chwili. Prezes Agencji podjął decyzję o uruchomieniu dodatkowych punktów przyjmowania wniosków i wydłużeniu pracy Biur Powiatowych Agencji.

Agencja przypomina, że podstawowy termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2009 roku upływa 15 maja. By uniknąć kolejek w ostatnim okresie przyjmowania wniosków Prezes ARiMR Tomasz Kołodziej podjął decyzje, że Biura Powiatowe Agencji w dniach od 4.05 do 15.05. br. będą czynne w godzinach od 8.00 do 22.00. Poza tym zgodnie z jego wcześniejszą decyzją w tych miejscowościach, z których jest utrudniony dostęp do biur Agencji są uruchomione dodatkowe punkty przyjmowania wniosków (wykaz punktów dostępny na www.arimr.gov.pl

ARiMR prosi też o staranne wypełnianie wniosków i przejrzenie ich przed złożeniem w Biurach Agencji ponieważ pracownicy ARiMR, którzy na bieżąco przeglądają przyjmowane dokumenty alarmują, że w wielu z nich znajdują się błędy.

Ci, którzy nie zdążą złożyć swoich wniosków w podstawowym terminie będą mogli co prawda zrobić to do 9 czerwca br., ale w takim wypadku należne im płatności zostaną zmniejszone o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.

MS/Wrp.pl

N

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności