AGCO: kombajny zbożowe z Breganze

AGCO, światowy producent i dystrybutor sprzętu rolniczego, potwierdził plany zamknięcia swojego zakładu w Randers w Danii i wzrost produkcji kombajnów zbożowych w zakładzie produkcyjnym w Breganze, Włochy.

Przeniesienie produkcji jest częścią długoterminowej strategii AGCO. Zakład we Włoszech już od 2004 roku produkuje kombajny marki Massey Ferguson, Fendt i Challenger przeznczone na rynki w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. AGCO już w czerwcu 2007 r. wzmocniło swoją pozycję na włoskim rynku, przejmując 50% udziałów marki Laverda – wiodącego producenta włoskich maszyn do zbioru.

Montaż produkcja i dostawy z jednego zakładu spowodują wzmocnienie naszych działań i pozwolą na połaczenie bardziej efektywnego wykorzystania mocy produkcyjnych z wyższą wydajnością i większą konkurencyjnością”, uważa Gary Collar, Wiceprezes i Dyrektor Generalny AGCO EAME/ANZ.

Zakład w Randers (Dania) będzie kontynuować prace produkcyjne i moncepcyjne nad nowymi rozwiązaniami hybrydowymi do połowy 2010 roku, po tym czasie produkcja rozpocznie się w Breganze.
Zatrudniający 450 osób zakład w Breganze zajmuje się produkcją kombajnów od ponad 50 lat. W obecnej strukturze fukcjonuje od 1979 roku. Certyfikat jakości ISO potwierdza, iż jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych kompleksów produkcji maszyn rolniczych w Europie. Od momentu rozpoczęcia współpracy z AGCO, produkcja zwiększyła się niemal dwukrotnie, a przeniesienie produkcji z Danii to perspektywa dalszego znacznego wzrostu.

“Pracownicy wszystkich szczebli – produkcja, inżynieria, zarządzanie dostawcami i kontrola jakości – z Breganze i Randers będą ściśle współpracować w nadchodzących miesiącach, w celu zapewnienia płynnego przejścia i ciągłości dostaw oraz dostępności produktu”, wyjaśnia Gary Collar.

Po przeniesieniu produkcji, zakład w Breganze przejmie pełen zakres produkcji kombajnów zbożowych koncernu AGCO, w tym również rozwiazań hybrydowych. Rozwiązania techniczne zatosowane w kombajnach FENDT i MASSEY FERGUSON zostały już docenione na świecie. Wielkim sukcesem tychże marek jest fakt docenienia nowych kombajnów AGCO na targach AGRITECHNICA 2009 w Hanowerze w Niemczech – MASSEY FERGUSON DELTA oraz FENDT serii X zostały uznane kombajnami roku 2010.
Produkcja demonstracyjnych maszyn hybrydowych do momentu przejścia odbywać się będzie w Danii, a nowe maszyny na sezon 2011 z seryjnej produkcji już będa wytwarzane we Włoszech.