AGCO i Michelin podpisały porozumienie

Producent maszyn rolniczych AGCO Corporation oraz Grupa Michelin podpisały porozumienie o współpracy w szwajcarskim Neuhausen. Na mocy porozumienia, AGCO wyposaży część produkowanych przez siebie traktorów w opony Michelin.

Umowa o współpracy jest wstępem do zacieśniania wzajemnych relacji pomiędzy Michelin i AGCO. Nasze firmy cechuje duch innowacyjności i przedsiębiorczości, a teraz chcemy współdziałać na rynkach całego świata – powiedziała Ewa Konopka, rzecznik Michelin Polska S.A.

Już wcześniej Michelin i AGCO wspólnie oferowały rolnikom swoje produkty. Opony Michelin są na wyposażeniu takich traktorów produkowanych przez AGCO, jak: Challenger 975, Fendt 900 oraz Ferguson LRT.


Informacje dodatkowe:

AGCO produkuje traktory, kombajny, spryskiwacze, urządzenia orne oraz części zamienne. Maszyny AGCO produkowane są pod czterema markami: Challenger, Fendt, Massey Ferguson i Valtra. Dystrybuowane są poprzez sieć 2 800 punktów handlowych w ponad 140 krajach świata, w tym w Polsce.

Michelin jest liderem branży opon na świecie. Produkuje opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli a nawet promów kosmicznych. Firma jest obecna w 170 krajach. Ma zakłady produkcyjne w 19 różnych krajach.