fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówAdob – producent nawozów mikroelementowych sprzedany?

Adob – producent nawozów mikroelementowych sprzedany?

Adob wiodący dostawca schelatowanych nawozów mikroelementowych prawdopodobnie nie będzie dłużej w polskich rękach. Podpisana została przedwstępna warunkowa umowa sprzedaży udziałów Adob globalnemu liderowi w dziedzinie chemii specjalistycznej, firmie Nouryon.

– Dodanie działalności Adob do portfela Nouryon jest doskonałą i strategiczną szansą dla naszej firmy. Ta transakcja potwierdza nasze zaangażowanie na rzecz naszych klientów z branży rolno-spożywczej. Z niecierpliwością czekamy na powitanie pracowników i klientów ADOB w rodzinie Nouryon – powiedział Charlie Shaver, prezes i dyrektor generalny Nouryon.

Polskim rolnikom nawozy firmy Adob są doskonale znane. Adob z siedzibą w Poznaniu to lider w dziedzinie nawozów dolistnych, mikroelementowych, rozpuszczalnych w wodzie. Od ponad 30 lat produkuje specjalistyczne rozwiązania dla upraw rolniczych i ogrodniczych.

– Dzięki silnemu ukierunkowaniu na technologię i innowacje, w tym biodegradowalne mikroelementy, specjalistyczne nawozy o wysokiej rozpuszczalności i niestandardowe receptury, rozwiązania Adob są doskonałym uzupełnieniem dla  Nouryon w zakresie odżywiania upraw – powiedział Larry Ryan, z zarządu firmy Nouryon.

– To połączenie jest doskonałą okazją dla Adob do wykorzystania dużej globalnej organizacji, aby przejść do następnego etapu globalnego wzrostu – powiedział Adam Nawrocki, właściciel i dyrektor generalny Adob.

Transakcja ostatecznie ma zostać sfinalizowana do końca 2022 r. Dodatkowe warunki umowy nie zostały ujawnione.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.