A Ty wiesz, w czyjej kabinie ciągnika jeździsz?

Podczas targów Agrotech można było zobaczyć nie tylko maszyny tych najbardziej znanych i popularnych producentów. Można było również dowiedzieć się i przekonać się na własne oczy, w kabinie którego producenta jeździmy, mając ciągnik marki np. Ursus, czy Farmtrac.

Targi AGROTECH w Kielcach, to jedno z najważniejszych wydarzeń każdej wiosny. Podczas  wydarzenia można było spotkać m.in. podlaską firmę KOJA ze Stawisk – jednego z większych producentów kabin do ciągników rolniczych w kraju.

KOJA jest obecna na rynku od 25 lat. Powstała w oparciu o część bazy upadłego POM-u (Państwowy Ośrodek Maszynowy). Na początku, głównym profilem produkcyjnym były kabiny do ciągników rolniczych, w czym firma mocno się wyspecjalizowała, współpracując z czołowymi producentami tych maszyn jak Farmtrac Tractors Europe czy Ursus.

Produkty z oferty podlaskiego przedsiębiorstwa trafiają zarówno na rynek krajowy jak i europejski. – Współpracujemy między innymi z firmami z Czech, Holandii, Danii, Niemiec, Grecji, Szwecji, Belgii,  Łotwy, Estonii, Litwy i Francji – wymieniał Andrzej Konopka z firmy KOJA.

Obecnie w zakładzie wytwarzane są również maszyny rolnicze: takie jak pługi orne, ramy ochronne, mieszadła, kontenery do suszenia zboża, części i podzespoły oraz gotowe urządzenia wykorzystywane w gospodarstwach rolnych i przez zakłady komunalne – m.in. pługi odśnieżne czy ścinacze łąkowe, a także szereg innych maszyn.

Podczas 23. edycji Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach, które odbyły się w dniach 17 – 19 marca, KOJA w sposób szczególny zachęcała klientów do zainteresowania się pługiem wykorzystywanym w orce zagonowej. Produkt stworzony od podstaw w zakładzie firmy w Stawiskach, idealnie sprawdza się na terenach płaskich o niewielkim nachyleniu.

Maszyna może być stosowana na rożnych rodzajach gleb dzięki resorowemu zawieszeniu słupic pługu, które zabezpieczają również korpus przed uszkodzeniem. Pług jest bardzo łatwy w obsłudze, wystarczy kilka regulacji i jest gotowy do pracy.

Urządzenie, które zaprezentowaliśmy podczas targów cieszyło się znacznym zainteresowaniem zwiedzających. Otrzymaliśmy szereg konkretnych zapytań ze strony potencjalnych klientów, których interesowały parametry oraz szczegóły dotyczące jego budowy, konstrukcji i zastosowanych technologii. Liczymy na to, że nasz udział w kieleckim wydarzeniu przyniesie konkretne rezultaty w postaci zamówień – przyznaje przedstawiciel firmy KOJA.

Z propozycją firmy można było się spotkać na stoisku jej wieloletniego partnera biznesowego – spółki Farmtrac Tractors Europe z Mrągowa, na zlecenie którego KOJA produkuje kabiny do ciągników i maszyn.

źródło: Koja