fbpx
Strona głównaTechnikaMaszyny używaneA może używany ciągnik z... Ukrainy? Jakie ceny?

A może używany ciągnik z… Ukrainy? Jakie ceny?

Kiedy myślimy o używanych maszynach i Ukrainie, przed naszymi oczyma pojawia się obraz załadowanych na lawety wyeksploatowanych w Polsce sprzętów z lat 70. i 80. Tymczasem na portalach ogłoszeniowych nie brakuje maszyn od naszego wschodniego sąsiada. Co więcej, zazwyczaj są to relatywnie młode i bardzo często nowoczesne maszyny.

Aby przygotować to zestawienie posłużyliśmy się ogłoszeniami z witryny mascus.pl; z niej pochodzą wszystkie ogłoszenia i wykorzystane w artykule zdjęcia. Na początek ciekawe spostrzeżenie; wśród ukraińskich ofert dominują przede wszystkim ciągniki marki John Deere. Nie brakuje także ofert ciągników rodzimej produkcji wyprodukowanych przez HTZ.

Do tej grupy zalicza się m.in. HTZ T-150 K. Ciągnik po kapitalnym remoncie z półroczną gwarancją z silnikiem o mocy 210 KM, na który jest zresztą roczna gwarancja wyceniono na 80,5 tys. zł netto.

HTZ T-150 K, fot. mascus.pl

Kolejna duża maszyna to John Deere 8310 R o mocy 310 KM. Pochodzi on z 2013 roku, a jego przebieg to 5400 mth. Ciągnik wyceniono na 554 tys. zł netto.

John Deere 8310 R, fot. mascus.pl

W ogłoszeniach nie brakuje także bardziej kompaktowych konstrukcji, jak np. John Deere 6130. Wyprodukowany w 2011 roku egzemplarz z przebiegiem 5200 mth wyceniono na prawie 190 tys. zł netto.

John Deere 6130, fot. mascus.pl

Kolejny reprezentant dużych maszyn to Claas Xerion 3800. Jego przebieg to prawie 8 tys. mth. Ciągnik ma moc 380 KM i pochodzi z 2009 roku. Jego cena wyjściowa to 402 tys. zł netto.

Claas Xerion 3800, fot. mascus.pl

Kolejna propozycja to John Deere 8400 R. Ciągnik jest niemal nowy, bo wyprodukowano go 3 lata temu. Jego przebieg to 1 tys. mth, a cena wynosi 1,167 mln zł netto.

John Deere 8400 R, fot. mascus.pl

Ostatni ciągnik, na który zwróciliśmy to jeden z kilku Challengerów, mianowicie model MT765C. Maszynę wyprodukowano w 2012 roku. Jego przebieg to 7300 mth. Cena ciągnika to 483 tys. zł netto.

Challenger MT765C, fot. mascus.pl

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.