fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyCeny zbóż 09.09.22: Nie ma chętnych na sprzedaż

Ceny zbóż 09.09.22: Nie ma chętnych na sprzedaż

Sytuacja na krajowym rynku zbóż wydaje się stabilna, ale ceny oferowane w skupach nie zadawalają rolników. Dlatego chętnych na sprzedaż zbóż można policzyć na palcach.  Jak dalej się potoczy karuzela cenowa tego nikt nie wie. Obecnie możemy zaobserwować niewielkie wahania cenowe i to raczej w dół niż w górę.

Producenci zbóż posiadający własne elewatory mogą zaczekać na lepsze czasy. Gorzej z tymi, którzy nie maja gdzie przechować lub brakuje im pieniędzy na bieżące funkcjonowanie gospodarstwa. Obecnie podmioty skupowe płaca za tonę pszenicy konsumpcyjnej od 1330 do 1680 złotych, a za paszową od 1300 do 1500 złotych.

Żyto konsumpcyjne można sprzedać w cenie od 1060 do 1300 zł/t, jęczmień browarny od 1150 do 1640 zł/t, a owies konsumpcyjny od 950 do 1260 zł/t.

Rewelacyjne ceny rzepaku z poprzedniego sezonu dawno poszły już w zapomnienie .Aktualnie za tonę rzepaku można uzyskać od 2650 do 2900 złotych.  Natomiast kukurydza ,,chodzi’’ w cenie od 1230 do 1410 zł/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.