fbpx
Strona głównaTechnikaWiększa moc i wyższa przepustowość w sieczkarniach John Deere

Większa moc i wyższa przepustowość w sieczkarniach John Deere

Począwszy od roku modelowego 2023 John Deere wprowadza zmiany w ofercie sieczkarni polowych serii 8000 i 9000. Głównie będą one dotyczyć mniejszych modeli serii 8000. Maszyny serii 9000 również jednak zostaną zmodernizowane, aby jeszcze zwiększyć ich wydajność. Ponadto asortyment podbieraczy serii 30R wzbogaci się o nową najwyższej klasy maszynę, która będzie się charakteryzować większą wydajnością, zwłaszcza przy stosowaniu w sieczkarniach o dużej mocy silnika.

Seria 8000 otrzymała nowa stylistykę, a modele 8100, 8200 i 8300 zyskują też większą moc silnika. Sieczkarnia polowa 8100 z 9-litrowym silnikiem jest teraz w stanie generować maksymalną moc 431 KM, zastępując tym samym aktualny model 8200. Od roku modelowego 2023 sieczkarnia polowa 8200 będzie mieć większy, 13,5-litrowy silnik, przez co moc wzrośnie o 34 KM, osiągając wartość 465 KM. Gamę mniejszych modeli serii 8000 o zwiększonej mocy zamyka nowy model 8300, którego maksymalna moc wynosi teraz 505 KM w porównaniu z dotychczasowymi 490 KM.

Aby jeszcze bardziej podnieść osiągi i zmniejszyć koszty operacyjne, zgniatacz ziarna Dura Line ma teraz nową powłokę — Busa®CLAD. Opracowano ją specjalnie na potrzeby intensywnie eksploatowanych komponentów maszyny i jest dostępna ona w przypadku wszystkich modeli serii 8000 i 9000. Oprócz wydłużenia trwałości użytkowej pozwala również na obniżenie kosztów eksploatacyjnych w przeliczeniu na tonę zebranego materiału.

Podobnie jak wcześniej sieczkarnie polowe 9500 i 9600 model 9700 również będzie teraz wyposażony w silnik JD18X, który nie wymaga płynu układu wydechowego Diesel (DEF). 18-litrowy silnik John Deere zdecydowanie podniesie wydajność sieczkarni polowej. Dodatkowo oferuje rozwiązanie HarvestMotion Plus, które niesamowicie zwiększa moment obrotowy oraz generuje więcej mocy przy niskich prędkościach obrotowych silnika. W rezultacie sieczkarnia polowa 9700 może się teraz pochwalić mocą aż do 825 KM.

Ponadto wszystkie sieczkarnie serii 9000 są teraz wyposażone w nowo zaprojektowaną, dłuższą o 20 cm rurę wyładowczą. Dzięki zoptymalizowanemu kształtowi i konstrukcji pozwala ona osiągnąć większą przepustowość oraz umożliwia lepszą kontrolę materiału podczas rozdrabniania. Dodatkowe otwory ułatwiają wykonywanie czynności konserwacyjnych.

Dodatkowo, aby w pełni korzystać z mocy oferowanej przez maszyny John Deere, firma Kemper opracowała nowy podbieracz do trawy 30R o szerokości roboczej 2,7 m. Nowe podbieracze serii R zaprojektowano z myślą o wysokiej wydajności i wyposażono w duży przenośnik ślimakowy o średnicy 80 cm, głębokie zwoje ślimaka o średnicy 20 cm oraz 6 listew palców nagarniacza z zębami o grubości 6,5 mm. W celu zapewnienia wykorzystania pełnej oferowanej przez maszyny John Deere mocy podczas rozdrabniania w nadchodzącym sezonie model 30R wyposażono również w napęd bez łańcucha oraz wzmocnione części zużywalne, przez co zmniejszają się koszty eksploatacji.

Dla bardziej efektywnej pracy John Deere oferuje szereg rozwiązań mających na celu zwiększenie komfortu operatora w okresie intensywnego korzystania z sieczkarni. Jednym z nich jest AutoSetup. Maszyna z modemem JDLink może bezprzewodowo i bezpłatnie wymieniać dane z John Deere Operations Center. Pozwala to konfigurować, planować i monitorować przepływy pracy w jednym portalu online.

Za pomocą John Deere AutoSetup informacje te można następnie bezpośrednio przesłać do sieczkarni na polu. Zaplanowane harmonogramy pracy zostaną automatycznie wyświetlone na wyświetlaczu 4. generacji, gdy maszyna przekroczy granicę wyznaczonego pola. Operator ma dzięki temu bezpośredni dostęp do dokładnych informacji o liniach prowadzenia, ustawieniach poszczególnych prac i granicach pola.

źródło: John Deere

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.