7 Cudów Mazur

Polacy jadąc na urlop rzadko dbają o czystość miejsca, w którym wypoczywają. W jaki sposób można walczyć z brakiem poczucia współodpowiedzialności za środowisko naturalne? Jakie metody mogą okazać się w tym zakresie najskuteczniejsze?

Zmiana postaw zakorzenionych w umysłach turystów nie jest zadaniem prostym i wymaga długofalowych oraz przemyślanych działań. – Nie da się osiągnąć dużych zmian, na wielu płaszczyznach, bez współpracy wszystkich zainteresowanych zmianą podmiotów. To sprawa nie tylko lokalnej społeczności, ale również lokalnych władz, instytucji kultury, organizacji pozarządowych, biznesu czy mediów. Ważne jest podejmowanie wspólnych, spójnych działań, dzięki którym do turysty dotrze jasny przekaz, dlaczego i po co, powinien zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i sposoby spędzania wolnego czasu – podkreśla Małgorzata Izdebska z Fundacji Nasza Ziemia.

7 Cudów Mazur to wspólna inicjatywa samorządów Giżycka, Mikołajek, Mrągowa, Rucianego-Nidy, Rynu oraz Węgorzewa. Jest kontynuacją głośnej kampanii Mazury Cud Natury, dzięki której region Wielkich Jezior Mazurskich w plebiscycie New7Wonders znalazł się wśród 14 najpiękniejszych miejsc na ziemi i 5 w Europie. Aby nie zmarnować nabudowanego wówczas kapitału, miasta postanowiły współpracować, w celu dalszej promocji regionu. Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2013 roku. Trzymamy kciuki za tę cenną inicjatywę.

AT /7 Cudów Mazur/

fot. gizycko.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności