fbpx
Strona głównaWiadomościRozmowy o współpracy polsko-izraelskiej w dziedzinie rolnictwa

Rozmowy o współpracy polsko-izraelskiej w dziedzinie rolnictwa

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda spotkał się we wtorek z chargé d’affaires Ambasady Izraela w Polsce panią Tal Ben-Ari Yaalon. Podczas rozmowy podsumowano dotychczasową współpracę oraz nakreślono plany dotyczące przyszłej współpracy polsko-izraelskiej w dziedzinie rolnictwa.

A było o czym rozmawiać, bowiem w okresie od stycznia do września 2020 roku łączna wartość eksportu artykułów rolno-spożywczych do Izraela wyniosła 185,3 mln euro, przy czym dominował eksport przede wszystkim mięsa wołowego i cukru.

Jeśli chodzi o dotychczasową współpracę, podkreślono przede wszystkim sprawną wymianę handlową i współpracę naukowo-badawczą, która w założeniu ma się jeszcze rozwijać.

Podczas spotkania poruszono także kwestię współpracy w dziedzinie zaawansowanych technik irygacyjnych; Izrael bowiem jest jednym z potentatów w zakresie zarządzania zasobami wodnymi, dysponującym nowoczesnymi technologiami.

Minister Puda otrzymał zaproszenie do złożenia wizyty w Izraelu, skierowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Izraela Alona Schustera.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.