Rozmowy o współpracy polsko-izraelskiej w dziedzinie rolnictwa

fot. MRiRW

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda spotkał się we wtorek z chargé d’affaires Ambasady Izraela w Polsce panią Tal Ben-Ari Yaalon. Podczas rozmowy podsumowano dotychczasową współpracę oraz nakreślono plany dotyczące przyszłej współpracy polsko-izraelskiej w dziedzinie rolnictwa.

A było o czym rozmawiać, bowiem w okresie od stycznia do września 2020 roku łączna wartość eksportu artykułów rolno-spożywczych do Izraela wyniosła 185,3 mln euro, przy czym dominował eksport przede wszystkim mięsa wołowego i cukru.

Jeśli chodzi o dotychczasową współpracę, podkreślono przede wszystkim sprawną wymianę handlową i współpracę naukowo-badawczą, która w założeniu ma się jeszcze rozwijać.

Podczas spotkania poruszono także kwestię współpracy w dziedzinie zaawansowanych technik irygacyjnych; Izrael bowiem jest jednym z potentatów w zakresie zarządzania zasobami wodnymi, dysponującym nowoczesnymi technologiami.

Minister Puda otrzymał zaproszenie do złożenia wizyty w Izraelu, skierowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Izraela Alona Schustera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności