60 lat Uniwersytetu Rolniczego

Nowoczesność z 60-letnią tradycją łączy Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, który 18 października świętuje swój okrągły jubileusz. Centralnym punktem uroczystości będzie międzynarodowa konferencja naukowa.

Wyższa Rolnicza w Krakowie powstała w 1953 roku jako Wyższa Szkoła Rolnicza. Samodzielna jednostka naukowo-dydaktyczna została wyodrębniona z wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkołę przemianowano w 1972 roku na Akademię Rolniczą, a Senat nadał jej imię Hugona Kołłątaja – prekursora nauk rolniczych w Polsce.
11 kwietnia 2008 r. Akademia Rolnicza uzyskała status Uniwersytetu Rolniczego im H. Kołłątaja w Krakowie. Był to pierwszy Uniwersytet Rolniczy w Polsce.
Konferencja jubileuszowa odbędzie się 18 listopada w godz. 10.00 – 13.00 w Centrum Kongresowym przy Al. 29 Listopada 46 w Krakowie.
O godz. 12.15 prof. dr hab. inż. Stanisław Cebula wygłosi referat pt. „Życie i działalność prof. dra hab. Tadeusza Wojtaszka”. Po wykładzie odsłonięte zostanie popiersie prof. Wojtaszka, rektora uczelni w latach 1972–1981.
Na godz. 19.30 zaplanowano Koncert jubileuszowy „Imagine” – w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Krupnicza 33.

Aktualna oferta edukacyjna UR w Krakowie obejmuje 18 kierunków, 45 specjalności, na których kształci się ok. 13 tysięcy studentów. Do wyboru jest także 32 rodzajów studiów podyplomowych.
(mat)
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności