6 Festiwal Odmian w Lechpolu

18 czerwca, na polach należących do firmy Lechpol, we wsi Grocholin, woj. kujawsko-pomorskie, odbyła się cykliczna impreza o nazwie Festiwal Odmian. Organizatorem jest przedsiębiorstwo wielobranżowe Lechpol sp. z o.o. Otwarcia imprezy dokonał prezes zarządu PW Lechpol Eugeniusz Taraska.

Celem Festiwalu Odmian jest prezentacja gamy odmian rzepaków, jęczmieni, pszenic, pszenżyta, będących w ofercie Lechpolu. Ponadto, podczas imprezy, w specjalnie do tego zaadoptowanej hali gospodarczej, odbywały się prelekcje tematyczne przedstawicieli firm kooperujących z PW Lechpol – m.in. Makhteshim Agan Poland, KWS Lochow Polska, Azoty Tarnów, Nordkalk, oraz Fuchs.

Na Festiwal Odmian przybyło około 1200 rolników. Zwraca uwagę dobra organizacja imprezy. Poletka pokazowe zlokalizowane były wzdłuż utwardzonej drogi, dostęp do odmian był ułatwiony dzięki wykoszonemu i równemu poboczu. Tak umiejscowienie, jak również oznaczenie poletek (karty upraw i odmian), zasługują na pochwałę. W trakcie imprezy, pośród zwiedzających uwijali się przedstawiciele organizatora, służąc radą i informacją.

Lechpol, choć jest firmą działającą w małej miejscowości, ma na tyle silną pozycję rynkową, że organizowana przezeń impreza przyciągnęła imponującą liczbę zwiedzających. Ważne jest to, że pośród przybyłych rolników niewielu było łowców gadżetów, a większość zapytanych, przyjechała tutaj w konkretnym celu. Do zobaczenia za rok!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności