fbpx
Strona głównaUprawaOchrona roślin50 rejestracja produktu w Polsce

50 rejestracja produktu w Polsce

W połowie lutego w Poznaniu odbyła się konferencja firmy Globachem z okazji rejestracji 50-tego produktu firmy w Polsce. W konferencji wzięli udział Prezes Zarządu Koen Quaghebeur, Markiem Jaguszem – regulatory affairs w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej oraz Mateusz Cieśla, ekspert techniczny ds. badań jak również przedstawiciele głównych dystrybutorów w Polsce.

Globachem NV to międzynarodowa, rodzinna firma agrochemiczna specjalizująca się w opracowywaniu, rejestracji i sprzedaży wysokiej jakości produktów ochrony upraw dla rolnictwa i ogrodnictwa.Globachem został założony przez Koena i Els Quaghebeur-Paesmans w Sint-Truiden (Belgia) w roku 2000. Początkowo Globachem skupiał się głównie na zgłaszaniu rejestracji ogólnych produktów agrochemicznych dla owoców i roślin uprawnych. Przez lata Globachem inwestował coraz więcej w rozwój produktów. Firma Globachem NV obecnie liczy 65 pracowników. Roczny obrót to ponad 650 mln złotych, a preparaty firmy są dystrybuowane praktycznie na wszystkich kontynentach. Firma rocznie produkuje 14.200.000 litrów środków ochrony roślin.

Globachem sprzedaje swoje produkty głównym krajowym dystrybutorom, którzy następnie sprzedają i dystrybuują te produkty do hodowców za pośrednictwem własnej lokalnej, kompleksowej sieci.
Globachem posiada światową sieć producentów, formulatorów, laboratoriów, konsultantów, stacje badawczye, dostawców i klientów.

Oprócz środków ochrony roślin Globachem opracowuje, produkuje i rozprowadza produkty do zaprawiania nasion, takie jak proszki, spoiwa i barwniki. Globachem zapewnia swoim klientom wiedzę i surowce, które umożliwiają im przetwarzanie własnych nasion.

Globachem prowadzi badania we własnych laboratoriach, szklarniach i polach doświadczalnych jako szybka i sprawna reakcja na nowe zjawiska. W tym celu Globachem R & D współpracuje również z kilkoma uniwersytetami, instytutami badawczymi i firmami stosującymi najnowocześniejsze techniki w celu współtworzenia wyników badań o wysokim potencjale w zakresie innowacyjnych agrochemikaliów.

Produkty agrochemiczne należą do najbardziej uregulowanych produktów na świecie. Zanim będzie można wprowadzać do obrotu substancję agrochemiczną, produkt musi uzyskać autoryzację na poziomie krajowym poprzez oficjalną rejestrację. Eksperci Globachem ściśle współpracują z działami badawczo-rozwojowymi w celu dokładnej oceny substancji czynnych i preparatów, które zostaną opracowane z silnym naciskiem na bezpieczeństwo i innowacyjność.

Dział rejestracji Globachem jest odpowiedzialny za budowanie, pisanie i śledzenie dokumentacji rejestracyjnych w Europie i poza nią.
Wymagane badania zostają określone dla każdego kraju, a następnie zostają przeprowadzone przez laboratoria posiadające certyfikat GLP (Good Laboratory Practices) zgodnie z międzynarodowymi protokołami. Zawierają właściwości fizykochemiczne, analityczne, metaboliczne, toksykologiczne i ekotoksykologiczne substancji czynnych i preparatów. Wyniki tych badań są następnie przetwarzane w analizę ryzyka, aby udowodnić, że produkt jest bezpieczny dla użytkownika i nie stanowi żadnego zagrożenia dla konsumenta ani dla środowiska. Obszerne próby terenowe są prowadzone przez certyfikowane instytuty GEP (Good Experimental Practice) w celu uzasadnienia skuteczności produktu.
Wyspecjalizowany zespół zapewnia prawidłowe składanie i monitorowanie dokumentacji rejestracyjnych z odpowiednimi organami publicznymi w Europie i poza nią. Zespół dba również o to by etykiety produktów były w pełni zgodne z dozwolonym zastosowaniem i środkami ograniczającymi ryzyko w świadectwie rejestracyjnym.

W Polsce preparaty Globachem sprzedają takie firmy jak Agrosimex, Belchim czy Sumi Agro.

Autor: Anna Arabska

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.