fbpx

50 ciągników w jednym serwisie na raz? Tak, to teraz największy serwis maszyn w Polsce

We wtorek 11 czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w oficjalnym otwarciu nowego centrum serwisowego dealera marki John Deere, firmy Agro-Sieć Maszyny w Wąbrzeźnie w woj. kujawsko- pomorskim.

Firma Agro-Sieć Maszyny jako największy dealer marki John Deere w Polsce z dniem 11 czerwca oficjalnie otworzyła w swojej siedzibie w Wąbrzeźnie największy w kraju, a drugi w Europie pod względem powierzchni serwis maszyn w sieci dealerskiej John Deere.

Samasz loteria - baner

Jednakże Agro Sieć nie tylko marka John Deere, ale również w swojej ofercie posiada m.in. maszyny Kverneland, Vaderstad, AVR, Have czy Kramer. Łącznie w swoich 10 oddziałach firma zatrudnia 400 osób, a jej działalność skupia się w Polsce centralnej i północnej na terenie sześciu województw.

Otwarcie nowego serwisu miało charakter oficjalny, bo sam serwis działa już od marca br. i maszyny które widać na zdjęciach nie były tam wstawione w ostatniej chwili. Obecnie serwis jest w stanie obsługiwać jednocześnie na wydzielonych stanowiskach 30 maszyn, a cała powierzchnia serwisu wynosząca 2600 m2 pozwoli docelowo obsługiwać nawet do 50 maszyn jednocześnie.

Wstęgę przecina Łukasz Madej, prezes zarządu Agro-Sieć Maszyny, fot. KW

W chwili obecnej w Wąbrzeźnie pracuje 30 mechaników, a docelowo będzie ich około 50 tak, aby mogli naprawiać maszyny nie tylko na miejscu, ale byli w pełnej dostępności dla klientów w terenie, ponieważ w miarę możliwości maszyny są naprawiane u klientów w gospodarstwach przez mechaników, którzy dojeżdżają na miejsce dobrze wyposażonymi samochodami serwisowymi, a jeśli nie da się naprawy wykonać w gospodarstwie to dopiero wówczas maszyna jest przywożona do serwisu.

W serwisie mogą być naprawiane nawet największe maszyny, fot. KW

– Powstanie tak dużego obiektu, który dostosowany jest do obsługi największych maszyn wymusza niejako rynek, ponieważ maszyny są coraz większe, co raz bardziej wymagające i do ich serwisu i ewentualnych napraw wymagane jest odpowiednie zaplecze. Dodatkowo niezmiernie ważna w kwestii umiejscowienia punktu akurat w Wąbrzeźnie była lokalizacja, która pozwala na obsługę praktycznie całego województwa kujawsko-pomorskiego, dzięki dogodnemu umiejscowieniu blisko autostrady A1 przecinającej teren działania firmy- mówi Łukasz Madej, prezes zarządu Agro-Sieć Maszyny.

Warto w tym miejscu zwrócić również uwagę, że punkt w Wąbrzeźnie to nie tylko rozległy serwis, ale również miejsce, gdzie firma szkoli swoich pracowników i do którego wstęp mają również uczniowie okolicznych szkół rolniczych, którzy mogą odbywać tu praktyki zawodowe. Jest to korzystne dla obu stron, gdyż uczniowie zdobywają fachową wiedzę, a firma może później spośród absolwentów pozyskiwać m.in. tak poszukiwanych na rynku mechaników i serwisantów.

W punkcie w Wąbrzeźnie znajduje się również Centrum Maszyn Używanych będących w ofercie Agro-Sieci, fot. KW

Dodatkowo w tej lokalizacji firma Agro-Sieć Maszyny utworzyła centralny punkt, gdzie zgromadzone są maszyny używane różnych marek, tak aby ułatwić potencjalnym klientom oglądanie ich, aby nie musieli jeździć po poszczególnych oddziałach jak było dotychczas.

Baner Bayer Roundup
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.