fbpx
Strona głównaWiadomości50 lat na karku i nadal kosi. John Deere MD330

50 lat na karku i nadal kosi. John Deere MD330

Albert Ciebień prowadzi gospodarstwo rodzinne o powierzchni kilkunastu hektarów. Od 4 lat kosi zboża kombajnem John Deere MD330. Model ten był produkowany w latach 1964 – 1974.

– Kombajn w moim gospodarstwie jest od około 4 lat, wiem, że poprzedni właściciel prawdopodobnie kupił go w Niemczech. Do mnie trafił w nie najlepszym stanie wizualnym, wymagał pewnego wkładu finansowego oraz pracy. Dziś spisuje się bardzo dobrze, kosi 25-30 ha rocznie, jak na ten wiek, jest to przyzwoita liczba – komentuje pan Albert.

Maszyna o tak bogatej historii zapewnia panu Albertowi niezależność, bo jak zauważył podczas spotkania z dziennikarzami, “w okresie żniw bywa gorąco”.  Co więcej, również dla lokalnej społeczności maszyna to gwarancja spokoju, dzięki temu, że nasz rozmówca decyduje się na świadczenie usług.

Albert Ciebień, fot. mw

– Moim marzeniem zawsze było, by kombajn trafił do gospodarstwa. Mam szczęście, że dysponuję tak wyjątkowym egzemplarzem. Owszem, nie jest to bezawaryjna maszyna, zwłaszcza w zakresie układu jezdnego. Wyzwaniem jest zakup części do maszyny, ale co ciekawe dealer oferuje nowe części bardzo dobrej jakości, dlatego unikam używanych części pochodzących np. z rozbiórek maszyn. W planach mam zakup kolejnego kombajnu John Deere, co stanowiłoby ważny krok w rozwoju gospodarstwa – kończy Albert Ciebień.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.