50 lat ładowarek burtowych New Hollanda

Ładowarka burtowa New Holland L555. fot. materiały prasowe

Ładowarka ze sterowaniem burtowym, chociaż kojarzy się przede wszystkim z branżą budowlaną, często jest podstawowym narzędziem dla wielu rolników. W tym roku przypada 50-lecie ładowarek ze sterowaniem burtowym firmy New Holland.


Narodziny ładowarki ze sterowaniem burtowym marki New Holland miały miejsce przy okazji projektowania narzędzi do zbioru siana, kiedy to pewien inżynier odkrył, iż konstrukcję jego kosiarki można obrócić na bok, aby uzyskać ruch wysięgnika do góry i do przodu. Odkrycie to stało się podstawą ładowarki Super Boom® z podnośnikiem pionowym.

W 1971 r. firma New Holland wyprodukowała pierwszą ładowarkę ze sterowaniem burtowym, model L35, który wprowadził na rynek wiele nowatorskich rozwiązań. Konstrukcja podnośnika umożliwiała dobry wysięg i prześwit przy załadunku, zaś odpowiedni rozstaw osi zapewniał bardziej i stabilną jazdę operatorom.

Pierwsza ładowarka burtowa w ofercie New Hollanda – model L35, fot. materiały prasowe

W ostatnich pięciu dekadach marka New Holland udoskonalała konstrukcję i funkcjonalność
oryginalnej ładowarki L35, zwiększając wysięg oraz udźwig, zmniejszając czas wykonania cykli pracy i rozszerzając ofertę asortymentową maszyn ze sterowaniem burtowym, ujmując w niej kompaktowe ładowarki gąsienicowe.

W najnowszej serii 300 oferowanych jest 9 nowych modeli w zakresie mocy od 60 do 90 KM oraz znamionowej nośności operacyjnej od 815 do 2045 kg. Seria 300 została zaprojektowana także z myślą o operatorze. Nowe funkcje, takie jak śledzenie
serwisowania czy ochrona silnika mają maksymalnie wydłużyć okres bezawaryjnej pracy oraz zwiększyć wydajność produkcyjną.

8-calowy, wielofunkcyjny wyświetlacz LCD z kamerą cofania w wygodny sposób pokazuje dane silnikowe dotyczące osiągów maszyny. Oprócz łatwych w nawigowaniu funkcji wyświetlacz oferuje wszechstronność ustawień elementów sterowania elektrohydraulicznego, umożliwiając operatorowi personalizację i dopasowanie ustawień maszyny do własnych potrzeb i preferencji.

Ładowarka burtowa New Holland L328, fot. materiały prasowe

W celu upamiętnienia tej ważnej, 50. rocznicy, od połowy czerwca wszystkie maszyny ze
sterowaniem burtowym klientów, którzy zakupią maszynę w okresie celebracji rocznicy,
opatrzone zostaną w tylnej lewej części specjalną naklejką z napisem “50 Years Edition”.

Źródło: New Holland

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności