5 czerwca posiedzenie Komisji Sejmowej

W dniu 5 czerwca br., o godz. 14.00 w sali 14, budynek G w gmachu Sejmu RP, odbędzie się posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas posiedzenia przedstawiona zostanie informacja na temat udziału w pracach Rady Ministrów UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w maju 2014 r., oraz sytuacja na podstawowych rynkach rolnych, na rynku owoców miękkich i możliwości finansowego wsparcia ich produkcji.

Na posiedzeniu Komisja rozpatrzy także wnioski:

– o odrzucenie informacji ministrów: Finansów, Gospodarki, Infrastruktury i Rozwoju oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi o stanie realizacji wieloletniego programu promocji biopaliw lub innych paliw odnawialnych na lata 2008 – 2014 oraz ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, rozpatrzonych na posiedzeniu Komisji w dniu 28 maja br.;

– posła Zbigniewa Babalskiego, złożonego na posiedzeniu Komisji w dniu 28 maja br., o udzielenie przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informacji na temat aktualnej sytuacji grup i organizacji producentów owoców i warzyw oraz wyników audytu przeprowadzonego przez urzędników unijnych w zakresie działań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na rzecz powyższych grup;

– projektu dezyderatu w sprawie poparcia dla działań rządu zmierzających do zaskarżenia do Trybunału Sprawiedliwości UE Dyrektywy 2014/40/UE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 3.04.2014 r., dotyczących produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych.
 
(Źródło: KRIR)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności