400 mln zł na wsparcie producentów świń

fot. M. Wasak

Rada Ministrów 4 stycznia przyjęła uchwałę w sprawie w sprawie udzielenia zgody na dokonanie notyfikacji Komisji Europejskiej programu pomocy producentom świń, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.

– Uchwała ma na celu umożliwienie dokonania notyfikacji Komisji Europejskiej programu pomocy producentom świń, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19. Na rozwiązanie rząd przeznaczy 400 mln złotych – informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Jak podkreśla resort rolnictwa dzięki programowi wprowadzona zostanie nowa pomoc producentom loch w związku z zagrożeniem utratą płynności finansowej dotyczącą COVID-19.

Wsparcie otrzymają rolnicy, którzy do 15 kwietnia 2022 r. zgłoszą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oznakowanie świń urodzonych w ich gospodarstwie od 15 listopada 2021 r. do 31 marca 2022 r.

Pomoc będzie udzielana w wysokości 1 tys. zł do każdych 10 sztuk świń urodzonych w gospodarstwie, jednak nie więcej niż 500 tys. zł dla producenta świń.

Wsparcie będzie przyznawane przez biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności