fbpx
Strona głównaPrawo i finanseNajnowsze informacje400 milionów złotych na uzupełniające płatności podstawowe. Do jakich upraw?

400 milionów złotych na uzupełniające płatności podstawowe. Do jakich upraw?

400 mln złotych rząd zamierza w tym roku przeznaczyć na uzupełniające płatności podstawowe. Wnioski będzie można składać od 15 marca. Celem tego działania jest choć częściowe wyrównanie dopłat bezpośrednich do poziomu unijnego.

Według szacunków resortu rolnictwa uzupełniająca płatność podstawowa przysługiwała będzie  w 2022 roku do 9 mln hektarów, a jej wypłata dotyczyć będzie około 1,1 mln rolników.

W tym roku na uzupełniającą płatność podstawową  zostanie przeznaczona kwota 400 mln zł. Dowiedzieliśmy się, że pierwsza transza 200 mln zł ma być wypłacona jeszcze w tym roku. Pozostałe 200 mln zł w 2023 r.

W tym roku uzupełniająca płatność podstawowa będzie przysługiwać do następujących rodzajów upraw: zboża, rośliny oleiste – rzepak, rzepik, słonecznik i soja, rośliny wysokobiałkowe – bób, bobik, łubin słodki i groch siewny, rośliny strączkowe – wyka siewna, soczewica jadalna i ciecierzyca pospolita, rośliny strączkowe pastewne, len włóknisty i oleisty, konopie włókniste ,rośliny przeznaczone na materiał siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany, rośliny motylkowate drobnonasienne, ośliny okopowe pastewne, z wyłączeniem ziemniaków pastewnych, trawy na trwałych użytkach zielonych przeznaczone na susz paszowy oraz mieszanki roślin motylkowatych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.