fbpx
Strona głównaUprawaOkopowe35 euro za tonę buraków w Krajowej Spółce Cukrowej

35 euro za tonę buraków w Krajowej Spółce Cukrowej

21 stycznia 2022 roku zarząd Krajowej Spółki Cukrowej S.A. osiągnął wyniku negocjacji porozumienie z Radą Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy KSC S.A. dotyczące warunków kontraktacyjnych nas sezon 2022.

– Warunki kontraktacyjne na sezon 2022 zostały ustalone w wysokości 35 euro netto za 1 tonę buraków cukrowych o zawartości cukru 16 proc. Wszystkie buraki nadwyżkowe skupowane będą w cenie 100 zł netto za tonę – informuje Biuro Prasowe Krajowej Spółki Cukrowej.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. powstała w 2002 r. w wyniku konsolidacji trzech spółek cukrowych Skarbu Państwa. Utworzono ją na bazie Mazowiecko-Kujawskiej Spółki Cukrowej S.A. w Toruniu. Jest największym w Polsce i jednym z największych co do wielkości producentem cukru w Europie. Oddziały spółki zajmujące się produkcją cukru oraz wyrobów powstałych w trakcie jego wytwarzania znajdują się w Dobrzelinie, Kluczewie, Krasnystawie, Kruszwicy, Malborku Nakle i  Werbkowicach.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.