fbpx
Strona głównaUprawaOkopowe35 euro za tonę buraków w Krajowej Spółce Cukrowej

35 euro za tonę buraków w Krajowej Spółce Cukrowej

21 stycznia 2022 roku zarząd Krajowej Spółki Cukrowej S.A. osiągnął wyniku negocjacji porozumienie z Radą Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy KSC S.A. dotyczące warunków kontraktacyjnych nas sezon 2022.

– Warunki kontraktacyjne na sezon 2022 zostały ustalone w wysokości 35 euro netto za 1 tonę buraków cukrowych o zawartości cukru 16 proc. Wszystkie buraki nadwyżkowe skupowane będą w cenie 100 zł netto za tonę – informuje Biuro Prasowe Krajowej Spółki Cukrowej.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. powstała w 2002 r. w wyniku konsolidacji trzech spółek cukrowych Skarbu Państwa. Utworzono ją na bazie Mazowiecko-Kujawskiej Spółki Cukrowej S.A. w Toruniu. Jest największym w Polsce i jednym z największych co do wielkości producentem cukru w Europie. Oddziały spółki zajmujące się produkcją cukru oraz wyrobów powstałych w trakcie jego wytwarzania znajdują się w Dobrzelinie, Kluczewie, Krasnystawie, Kruszwicy, Malborku Nakle i  Werbkowicach.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.