33 spotkanie przedstawicieli izb rolniczych krajów Grupy Wyszehradzkiej i Ukrainy

W dniach 15 – 16 września br. w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ( w czasie Polagry Food) odbędzie się 33 spotkanie przedstawicieli izb rolniczych krajów Grupy Wyszehradzkiej i Ukrainy.

Przedstawiciele samorządów rolniczych z Polski, Węgier, Słowacji , Czechi Ukrainy tym razem dyskutować będą miedzy innymi na temat zmian w pogłowiu zwierząt gospodarskich związanych z niedawnym załamaniem opłacalności produkcji, wzrostu kosztów podstawowych środków do produkcji rolniczej (praca, energia, nawozy sztuczne, maszyny rolnicze, etc.) oraz Wspólnej Polityki Rolnej (dyskusja nad obecnymi działaniami przewodniczącej Unii Europejskiej Francji i zakładane priorytety prezydencji Republiki Czeskiej – (referuje Izba Rolnicza Republiki Czeskiej) i zarządzanie ryzykiem w rolnictwie w kontekście coraz częściej występujących anomalii pogodowych – dyskusja nad możliwymi skutecznymi rozwiązaniami zabezpieczającymi. Omówiony zostanie też aktualny stan wdrażania najważniejszych działań Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz udział izb rolniczych krajów V4 w Kongresie Rolnictwa Europejskiego w Brukseli organizowanego przez COPA-COGEGA w dniach 30.09 – 01.10. Zaplanowano również podsumowanie tegorocznej kampanii żniwnej – szacowane plony zbóż i rzepaku, omówienie tendencji rynkowych w kontekście osiąganych cen.
Na zakończenie obrad w dniu 16 września o godzinie 11. 45 zostanie podpisany komunikat i odbędzie się konferencja prasowaSerdecznie zapraszamy !!!

Wojciech Petera
Rzecznik prasowy KRIR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności