fbpx

33 spotkanie przedstawicieli izb rolniczych krajów Grupy Wyszehradzkiej i Ukrainy

W dniach 15 – 16 września br. w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ( w czasie Polagry Food) odbędzie się 33 spotkanie przedstawicieli izb rolniczych krajów Grupy Wyszehradzkiej i Ukrainy.

Przedstawiciele samorządów rolniczych z Polski, Węgier, Słowacji , Czechi Ukrainy tym razem dyskutować będą miedzy innymi na temat zmian w pogłowiu zwierząt gospodarskich związanych z niedawnym załamaniem opłacalności produkcji, wzrostu kosztów podstawowych środków do produkcji rolniczej (praca, energia, nawozy sztuczne, maszyny rolnicze, etc.) oraz Wspólnej Polityki Rolnej (dyskusja nad obecnymi działaniami przewodniczącej Unii Europejskiej Francji i zakładane priorytety prezydencji Republiki Czeskiej – (referuje Izba Rolnicza Republiki Czeskiej) i zarządzanie ryzykiem w rolnictwie w kontekście coraz częściej występujących anomalii pogodowych – dyskusja nad możliwymi skutecznymi rozwiązaniami zabezpieczającymi. Omówiony zostanie też aktualny stan wdrażania najważniejszych działań Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz udział izb rolniczych krajów V4 w Kongresie Rolnictwa Europejskiego w Brukseli organizowanego przez COPA-COGEGA w dniach 30.09 – 01.10. Zaplanowano również podsumowanie tegorocznej kampanii żniwnej – szacowane plony zbóż i rzepaku, omówienie tendencji rynkowych w kontekście osiąganych cen.
Na zakończenie obrad w dniu 16 września o godzinie 11. 45 zostanie podpisany komunikat i odbędzie się konferencja prasowaSerdecznie zapraszamy !!!

Wojciech Petera
Rzecznik prasowy KRIR
McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.