fbpx
Strona głównaPozostałe33 spotkanie przedstawicieli izb rolniczych krajów Grupy Wyszehradzkiej i Ukrainy

33 spotkanie przedstawicieli izb rolniczych krajów Grupy Wyszehradzkiej i Ukrainy

W dniach 15 – 16 września br. w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ( w czasie Polagry Food) odbędzie się 33 spotkanie przedstawicieli izb rolniczych krajów Grupy Wyszehradzkiej i Ukrainy.

Przedstawiciele samorządów rolniczych z Polski, Węgier, Słowacji , Czechi Ukrainy tym razem dyskutować będą miedzy innymi na temat zmian w pogłowiu zwierząt gospodarskich związanych z niedawnym załamaniem opłacalności produkcji, wzrostu kosztów podstawowych środków do produkcji rolniczej (praca, energia, nawozy sztuczne, maszyny rolnicze, etc.) oraz Wspólnej Polityki Rolnej (dyskusja nad obecnymi działaniami przewodniczącej Unii Europejskiej Francji i zakładane priorytety prezydencji Republiki Czeskiej – (referuje Izba Rolnicza Republiki Czeskiej) i zarządzanie ryzykiem w rolnictwie w kontekście coraz częściej występujących anomalii pogodowych – dyskusja nad możliwymi skutecznymi rozwiązaniami zabezpieczającymi. Omówiony zostanie też aktualny stan wdrażania najważniejszych działań Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz udział izb rolniczych krajów V4 w Kongresie Rolnictwa Europejskiego w Brukseli organizowanego przez COPA-COGEGA w dniach 30.09 – 01.10. Zaplanowano również podsumowanie tegorocznej kampanii żniwnej – szacowane plony zbóż i rzepaku, omówienie tendencji rynkowych w kontekście osiąganych cen.
Na zakończenie obrad w dniu 16 września o godzinie 11. 45 zostanie podpisany komunikat i odbędzie się konferencja prasowaSerdecznie zapraszamy !!!

Wojciech Petera
Rzecznik prasowy KRIR

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.