fbpx
Strona głównaPozostałe32 spotkanie izb rolniczych krajów Grupy Wyszehradzkiej we Lwowie

32 spotkanie izb rolniczych krajów Grupy Wyszehradzkiej we Lwowie

W dniach 19-20 czerwca br we Lwowie na Ukrainie odbyło się 32 posiedzenie przedstawicieli izb rolniczych krajów Grupy Wyszehradzkiej. Gospodarzem spotkania była Krajowa Izba Rolnicza Ukrainy, która już po raz trzeci występuje w roli obserwatora rozmów samorządów rolniczych Czech, Słowacji, Węgier i Polski. Krajową Radę Izb Rolniczych reprezentował Wiceprezes Zarządu pan Władysław Piasecki. N

Podczas pierwszego dnia obrad omówiono pilne kwestie związane z przeglądem Wspólnej Polityki Rolnej oraz założenia do budżetu Unii Europejskiej po 2013 roku. Drugiego dnia rozmów, których miejscem wybrano siedzibę Lwowskiego Uniwersytetu Rolniczego na Dublianach, poruszono kwestie związane z możliwościami inwestycyjnymi krajów V4 na Ukrainie, współpracą transgraniczną w sferze rolnictwa, rozwoju obszarów wiejskich oraz agroturystyki. Uczestnicy spotkania wymienili się ponadto informacjami na temat prognozowanych na ten rok zbiorów zbóż i roślin oleistych w poszczególnych krajach. Tradycyjnie rozmowy zakończone zostały podpisaniem wspólnego komunikatu, w którym zawarte zostały główne wnioski, jakie padły podczas tej dwudniowej dyskusji. Spotkanie było ponadto okazją do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Krajową Izbą Rolniczą Ukrainy a Słowacką Izbą Rolno-Spożywczą.

źródło: www.krir.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.