fbpx
Strona głównaPrawo i finanse31 marca rusza nabór wniosków w ramach operacji Premie dla młodych rolników....

31 marca rusza nabór wniosków w ramach operacji Premie dla młodych rolników. Na co można przeznaczyć pieniądze?

W tym roku każdy z beneficjentów otrzyma 150 tys. złotych. Premia zostanie wypłacona w dwóch ratach: 120 tys. zł na wniosek o płatność pierwszej raty pomocy, druga zaś w wysokości 30 tys. zł po realizacji biznesplanu.

Całość premii należy spożytkować na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych. Premia w 70-procentach musi zostać wydana na inwestycje w środki trwałe, a więc m.in. maszyny, grunty rolne, zwierzęta czy inwestycje budowlane.

Wnioski o pomoc w ramach programu będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR. Można je będzie składać drogą elektroniczną, osobiście lub przesłać pocztą. Nabór zakończy się 29 maja tego roku.

Szczegółowe informacje dotyczące pomocy, w tym o warunkach jakie trzeba spełnić, aby ją otrzymać, dostępne są na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.