fbpx

300 EUR za tonę pszenicy na giełdzie MATIF? “Myślę, że technicznie jest to możliwe”

Ostatnio takie pytanie często dostaję, czy przebijemy 300 EUR/t na MATIF-ie za pszenicę. Myślę, że technicznie jest to możliwe, wystarczy, że pójdą informacje o dalszych cięciach zbiorów, natomiast pytanie jest takie, czy my będziemy w stanie utrzymać ten poziom – mówił podczas Polish Grain Day 2024 Mirosław Marciniak, analityk Info Grain.

– Ten poziom był atakowany na giełdzie jeszcze przed wojną; grudzień 2021, początek 2022, testowanie było poziomu 300 EUR. Ten poziom się nie chciał utrzymać do momentu wybuchu wojny; wojna wszystko zmieniła, więc ten poziom jest takim poziomem psychologicznym, do którego rynki mogą dążyć, natomiast jest pytanie, czy ten poziom będzie w stanie się utrzymać dłużej – stwierdził.

Samasz loteria - baner

– To jest pytanie, jak zareaguje strona popytowa; przy tych cenach pszenicy te kraje z Afryki, Bliskiego Wschodu, które dzisiaj mają coraz większe problemy finansowe mogą ograniczyć popyt. I tutaj może dojść do tzw. równowagi, więc niekoniecznie ten poziom może być utrzymany – dodawał.

Analizę Mirosława Marciniaka przedstawioną podczas Polish Grain Day 2024 można zobaczyć tutaj:

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.