30 lat minęło – JOSKIN w sile wieku

Na początku listopada firma Joskin zorganizowała międzynarodowe spotkanie z okazji 30-lecia produkcji. Była to również okazja do przedstawienia dorobku i osiągnięć firmy w ostatnich latach oraz oprowadzenia gości po terenie firmy.

Firma Joskin, korzystając z międzynarodowego spotkania, jakie zorganizowała w dniach 5 – 6 listopada br., z okazji 30-lecia produkcji, przedstawiła i przypomniała, jak prezentuje się Grupa Joskin po kolejnych rozbudowach, w latach 2011 – 2014.

Podczas wizyty w Soumagne w Belgii, zaprezentowane zostały nowe budynki, urządzenia i wyposażenie, projekty i prace z nimi powiązane i założenia Grupy Joskin na przyszłość.
Od 2003 r., pomijając niewielką halę przeznaczoną na wysyłkę towarów, rozbudowa zakładu Joskin Soumagne (Belgia) była zablokowana z powodu problemów administracyjnych. 4 lata później przeniesiono produkcję zbiorników do Andrimont.
Równocześnie, trzeba było kilkakrotnie rozbudowywać zakład Joskin Polska, aby zainstalować tam linie produkcyjne, które nie mieściły się w Soumagne. W ten sposób firma w Trzciance powiększyła się do tego stopnia, że stała się główną jednostką produkcyjną Grupy Joskin, której budynki mają powierzchnię 60 tys. m², z czego 95% przeznaczono wyłącznie na produkcję.

Ostatecznie, w 2011 r., udało się pokonać trudności administracyjne w Soumagne. Grupa JOSKIN mogła znowu inwestować w swoją pierwotną siedzibę. Na 20.000 m² stoją już dwie hale produkcyjne, hala magazynowa i magazyn dużych części zamiennych.
Z ogółu projektów pozostało jeszcze postawienie budynków o powierzchni 7 tys. m². Joskin chciał najpierw ukończyć obiekty zasadnicze dla produkcji i usług, aby je zaprezentować przy okazji obchodów 30-lecia produkcji.
„Wczoraj mogli się Państwo zapoznać z całością infrastruktury przeznaczonej na usługi i produkcję w zakładzie w Soumagne – mówił Victor Joskin podczas konferencji praswoej zorganizowanej na spotkaniu. – Muszą Państwo jednak wiedzieć, że świadomie wstrzymaliśmy rozbudowę na niektórych odcinkach, żeby przed tym jubileuszem zdążyć ukończyć najważniejsze obiekty, te, które Państwo widzieli” – tłumaczył.

Podczas spotkania, została również zapowiedziana nowa polityka udzielania upustu na podstawie terminu dostawy. Tak więc zapowiadają się nowe atrakcyjne ceny na maszyny tej marki.
„Sądzę, że aktualnie mogę potwierdzić z całą rodziną Joskin i pracownikami, że firma Joskin jest gotowa, aby w nadchodzących latach zwiększyć obroty, gdyż produkujemy coraz lepszy sprzęt, a nasza oferta jest coraz pełniejsza, a przede wszystkim, nasi dilerzy są coraz bardziej zadowoleni, gdyż klienci sami pytają o maszyny marki Joskin” – podsumował Victor Joskin.

W związku z okrągłą rocznicą nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować jubilatowi i życzyć dalszych sukcesów i kolejnych 100 lat na rynku. Oby z korzyścią dla firmy i klientów.
WRP, źródło: Joskin