fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistych3 listopada na Morze Czarne mają wypłynąć kolejne statki z ukraińskim zbożem

3 listopada na Morze Czarne mają wypłynąć kolejne statki z ukraińskim zbożem

Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy poinformowało, że pomimo zawieszenia przez Rosję umowy zbożowej, w czwartek 3 listopada na Morze Czarne wypłyną kolejne statki z ukraińskim zbożem.

– Przewidujemy, że w czwartek 3 listopada przez „korytarz zbożowy” przepłynie 8 statków z produktami rolnymi. Otrzymaliśmy potwierdzenie od ONZ – poinformował wczoraj wieczorem minister infrastruktury Ołeksandr Kubrakow, zapowiadając jednocześnie, że dziś odbędą się inspekcje statków na cieśninie Bosfor.

Kontynuację umowy zbożowej zapowiedziała także Turcja.

– Zaraz po podpisaniu umowy ceny zbóż znacznie spadły. Chcemy, aby to trwało nadal. My, jako Turcja, wypełniliśmy i będziemy wypełniać nasze zobowiązania w tym zakresie – powiedział minister obrony Turcji Hulusi Akar cytowany przez UkrAgroConsult.

Stwierdził także, że Ankara prowadzi obecnie negocjacje z Rosją i Ukrainą aby przywrócić funkcjonowanie korytarza zbożowego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.