22 lata Praskiej Giełdy Spożywczej

Praska Giełda Spożywcza ma już 22 lata. Działamy od 1991 roku i jesteśmy dziś jednym z największych rynków hurtowych w kraju. Współpracujemy z setkami przedsiębiorców i producentów z Mazowsza, a także z całej Polski.

Praska Giełda Spożywcza kończy 22 lata! To jeden z największych rynków hurtowych w Polsce. Firma działa w Ząbkach, 7 kilometrów od centrum Warszawy, od 1991 roku. Giełda zajmuje znaczące miejsce w strukturze dystrybucji artykułów spożywczych w stolicy i na całym Mazowszu. Na Praskiej Giełdzie Spożywczej działa około stu hurtowni. Są bazą zaopatrzenia dla tysięcy sklepów detalicznych, drobnego hurtu, restauracji, stołówek i cateringu. Handel prowadzony jest w kilku podstawowych sektorach: mięso i wędliny, nabiał, owoce, warzywa, ryby, napoje, słodycze i pozostałe – w tym produkty tradycyjne. 
Rynek Praskiej Giełdy Spożywczej charakteryzuje się wysoką częstotliwością zakupów, szybką rotacją towarów oraz płatnością gotówkową. Firma należy do Stowarzyszenia Rynków Hurtowych w Polsce. W jego ramach działa na rzecz pozyskania środków unijnych dla rozwoju i modernizacji tego kanału dystrybucji. Giełda jest również członkiem Światowego Stowarzyszenia Rynków Hurtowych i, podobnie jak rynki hurtowe w Europie Zachodniej, jest synonimem wysokiej jakości. Praska Giełda Spożywcza każdego dnia stara się, żeby sprzedawane produkty były konkurencyjne cenowo i reprezentowały europejskie standardy. 
Dziękujemy Państwu, że jesteście z nami już 22 lata. Mamy nadzieję, że kolejną rocznicę – w 2014 roku – także będziemy świętować razem.
Kamil Olak
Praska Giełda Spożywcza