reklama
Baner KABAT

reklama
Baner Yara

reklama
Baner BASF

200 złotych za padłego dzika – akcja Samorządu Województwa Lubelskiego

Mieszkańcy gmin w województwie lubelskim zagrożonych wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF), którzy znajdą padłego dzika, nadal mogą zgłaszać się po nagrodę w wysokości 200 zł. Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o realizacji trzeciego etapu konkursu. Akcja potrwa do 30 listopada.

reklama
Baner SDF
reklama
Baner Horsch

Konkurs jest kontynuacją działań rozpoczętych w ubiegłym roku i ma na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa ASF, którego nosicielami są głównie dziki. Zarażone – żywe czy martwe – stanowią realne zagrożenie. Stąd pomysł, by na większą skalę zlokalizować, przebadać i zutylizować padłe sztuki. Pomóc w tym ma zaangażowanie lokalnej ludności – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Akcja skierowana jest do osób fizycznych niebędących myśliwymi oraz pracownikami Służby Leśnej i obecnie obejmuje swoim zasięgiem teren 139 gmin.

reklama
Baner KIOTI

Osoba, która znalazła na tym terenie padłego dzika (innego niż dzik zabity w wypadku komunikacyjnym), powinna zgłosić ten fakt do właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii, który poświadczy ten fakt na stosownym formularzu oraz złożyć uzupełniony o swoje dane formularz (będący jednocześnie wnioskiem o wypłatę nagrody) we właściwym urzędzie gminy. Do wniosku należy dołączyć podpisane oświadczenie.

Źródło: UMWL

Przeczytaj także

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)
INNE ARTYKUŁY AUTORA




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI