20-lecie polskiego oddziału Same Deutz-Fahr

Kliczków, 11 kwietnia 2012 r. W Zamku w Kliczkowie odbyły się uroczyste obchody dwudziestej rocznicy powstania SAME DEUTZ-FAHR POLSKA Sp. z o. o. (SDF Polska) handlowego oddziału koncernu Same Deutz-Fahr producenta traktorów, maszyn rolniczych i silników spalinowych.

W uroczystości wzięli udział dilerzy marek Deutz-Fahr, Lamborghini i Same, przedstawiciele prasy branżowej oraz pracownicy Same Deutz-Fahr Polska. Zarząd koncernu reprezentowali – Lodovico Bussolati Dyrektor Zarządzający oraz Franco Artoni Vice-prezes ds. Handlu, Marketingu i Obsługi Posprzedażnej.

Obchody rocznicy powstania to moment podsumowań i analizy dokonań, których realizacja nie byłaby możliwa bez udziału dilerów. Dlatego też, podczas oficjalnej części uroczystości wyróżniono za szczególne osiągnięcia przedstawicieli sieci dilerskiej. Wśród wyróżnionych znalazła się firma Autopolmozbyt Sp. z o. o. reprezentowana przez Pana Jerzego Januszewskiego, która jako pierwsza zawarła umowę dystrybucyjną i w 2012 roku obchodzi 15 lecie współpracy z SDF Polska. Kolejne wyróżnienie przyznano firmie Roltop Sp. z o. o. reprezentowanej przez Pana Marka Kunce, za wybitny wkład w promowanie marki Deutz-Fahr. Z kolei firma Agromarket Sp. J. reprezentowana przez Państwo Ewę i Mirosława Skrzypczaków została wyróżniona za osiągnięte wyniki sprzedaży, które plasują tą firmę na pozycji niekwestionowanego lidera. Ostatnie wyróżnienie, ale nie mniej ważne trafiło na ręce Pana Leszka Kozłowskiego, który jest pracownikiem firmy SDF Polska od początku jej powstania i tym samym obchodzi 20-lecie pracy w SDF Polska.

Same Deutz-Fahr (SDF)
Grupa SAME DEUTZ-FAHR (SDF), z siedzibą w Treviglio, jest jednym z największych producentów ciągników rolniczych, kombajnów, maszyn rolniczych oraz silników na świecie. Jej produkty są wytwarzane i sprzedawane pod markami: SAME, DEUTZ-FAHR, LAMBORGHINI, HÜRLIMANN i Grégoire.
Grupa produkuje ciągniki z silnikami o mocach od 30 do 300KM i kombajny z silnikami o mocach od 100 do 400KM.
W 2010, SDF zatrudniający ponad 2450 osób na całym świecie, osiągnął obroty na poziomie 855 mln Euro oraz zysk operacyjny w kwocie 20,1 mln Euro.
SDF posiada ponad 25% udziałów w DEUTZ AG, jednym z największych światowych, niezależnych producentów silników z zapłonem samoczynnym, notowanym na giełdzie we Frankfurcie.
Same Deutz-Fahr Polska
Same Deutz-Fahr Polska Sp. z o.o. (SDF Polska) jest handlową filią włoskiego koncernu SAME DEUTZ-FAHR. SDF Polska prowadzi działalność od 1992 roku prowadząc sprzedaż maszyn rolniczych pod markami SAME, LAMBORGHINI, DEUTZ-FAHR, w tym ciągników rolniczych o mocach 35 – 270 KM, kombajnów z przedziału mocy 130 – 366 KM oraz ładowarek teleskopowych.
Kapitał zakładowy SDF Polska wynosi 7 606 500 PLN, w 2011 roku spółka osiągnęła obrót w wysokości 282 046 677 PLN oraz 9,6 % udziału w rynku sprzedaży ciągników rolniczych.