fbpx

20 lat minęło

Wszystko zaczęło się w 1980 roku, kiedy to inż. Zygmunt Krzemiński postanowił rozwiązać problem przechowywania ziarna w swoim gospodarstwie poprzez budowę płaskodennych silosów z blachy ocynkowanej. Dwa prototypowe silosy z perforowaną podłogą stanęły przy tuczarni świń w Jeziornie (gmina Koneck), w byłym województwie włocławskim.

10 lat pozytywnych doświadczeń z silosami we własnym gospodarstwie sprawiło, iż 18 maja 1990 roku inż. Zygmunt Krzemiński zarejestrował w Urzędzie Gminy Koneck Zakład Mechanizacji i Automatyzacji Rolnictwa BIN. Tak rozpoczęła się działalność jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich przedsiębiorstw produkujących na rzecz rolnictwa.
We wrześniu 1990 roku zainstalowano i przekazano do eksploatacji trzy 60-tonowe silosy, wykonane na zamówienie dla Spółdzielczego Gospodarstwa Rolnego w Konecku. W kolejnych latach nastąpił rozwój konstrukcyjny i organizacyjny. Wdrożono przemysłowe techniki wytwarzania z naciskiem na rozwój jakościowy i ilościowy. Wyprodukowano ponad 400 silosów.
W październiku 1992 roku firma dokonała pierwszej szerokiej prezentacji silosów BIN” poprzez uczestnictwo w Polagrze’92. W 1993 roku nastąpił znaczący rozwój działu marketingu firmy, która podjęła współpracę z Ośrodkami Doradztwa Rolniczego oraz prasą rolniczą i redakcjami rolnymi Polskiego Radia i Telewizji. Celem było upowszechninienie silosowego sposobu konserwacji i przechowywania zboża. W tym samym roku firma przekroczyła poziom produkcji 1000 silosów w skali roku. W styczniu 1994 roku ZMiAR BIN otrzymał wyróżnienie Mistrza AGRO-LIGI’93, a założyciel firmy inż. Zygmunt Krzemiński otrzymał wyróżnienie Agrobiznesmena 1993 roku.
W maju 1994 roku firma obok równolegle produkowanych silosów o ładowności 20, 28, 60 i 100 ton, podjęła produkcję dwóch nowych typów silosów o ładowności 10 ton, przeznaczonych dla mniejszych gospodarstw rolnych. W październiku na Międzynarodowych Targach Rolno-Przemysłowych w Poznaniu firma otrzymała nagrodę publiczności HIT POLAGRA’94, a w 1995 roku zdobyła nominację do Polskiego Godła Promocyjnego “Teraz Polska”. W tym samym roku świętowano pięciolecie działalności firmy, której wynikiem było 5000 sprzedanych silosów o łącznej ładowności 300000 ton. BIN rozpoczął również wdrażanie systemu konserwacji zbóż w silosach w oparciu o sterownik mikroprocesorowy BIT.
W 1995 roku firma uczestniczyła także po raz pierwszy w zagranicznych targach. Były to Międzynarodowe Targi Kowieńskie na Litwie POLEXPORT’95. Rok 1996 to między innymi produkcja nowego typu silosu o ładowności 250 ton i uzyskanie dla niego znaku bezpieczeństwa. W maju Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych z Poznania przyznał silosom BIN Znak Promocji WYRÓB NA MEDAL, potwierdzający wysokie walory użytkowe wyrobów.
Również w maju odbyły się uroczystości związane z okolicznością przekazania polskiemu rolnictwu 10-cio tysięcznego silosu BIN oraz wręczono firmie list gratulacyjny od Wicepremiera Ministra Rolnictwa Romana Jagielińskiego przez Ministra Rolnictwa Ryszarda Smolarka. W sierpniu ’96 ZMiAR BIN zdobył I miejsce w przeglądzie maszyn rolniczych podczas Dożynek Jasnogórskich. Na dzień 31 grudnia ’96 sprzedaż silosów wyniosła 16 422 sztuki. W 1997 roku, w październiku na teren firmy przybył z wizytą Wiceminister Rolnictwa Jacek Soska, który wręczył Honorową Odznakę ZASŁUŻONY DLA ROLNICTWA inż. Zygmuntowi Krzemińskiemu i wyróżnionym pracownikom firmy.

Baner Syngenta

Kolejne lata działalności BIN przyniosły rozwój oferty produktowej firmy oraz następne nagrody. W 1998 Zygmunt Krzemiński otrzymał Złota Tarczę Agrobiznesmena, w roku 2000 produktom marki BIN przyznano nagrodę HIT 2000, a w 2001 Przegląd Techniczny uhonorował dokonania BIN nagrodą Dzwignia 2001.

Obecnie firma BIN jest w stanie zaspokoić wymagania najbardziej wymagających klientów, a silosy marki BIN stały się stałym elementem w krajobrazie nie tylko polskiej wsi. Produkujemy silosy dosuszające o pojemności od 10 do 1500 ton wraz z osprzętem. Wychodząc naprzeciw potrzebom producentów trzody chlewnej dostarczamy im wyposażenia paszarni.

Warto zwrócić uwagę, że firma BIN jest przykładem dobrze pomyślanego i elastycznie prowadzonego biznesu z wyłącznie polskim kapitałem. Tak produkt jak również sposób sprzedaży i promocji jest przykładem że “Polak potrafi”.

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Webinarium konopie - baner
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.