183 mln na bezpieczną energię na Pomorzu

Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski przyznał dofinansowanie projektom złożonym w ramach działania 5.5 Infrastruktura Energetyczna i Poszanowania Energii” RPO WP 2007-2013. Na liście podmiotów, które otrzymały unijne dofinansowanie z RPO znalazły się zarówno jednostki samorządu terytorialnego, uczelnie, szpitale, jak i prywatni przedsiębiorcy.”

Projekty pozwolą na zwiększenie efektywności energetycznej oraz poprawę lokalnego bezpieczeństwa energetycznego. Co ważniejsze, przyczynią się one także do polepszenia ochrony środowiska naturalnego w regionie. Wartość wszystkich 28 projektów wynosi prawie 183 mln zł.

Wśród jednostek samorządu terytorialnego znalazły się m.in. gminy: Kaliska, która otrzyma niecałe 2 mln zł unijnego dofinansowania (wartość całej inwestycji to prawie 4 mln zł) Kobylnica – otrzyma ponad 1 mln zł (wartość całej inwestycji to ponad 3 mln zł) i Kościerzyna, która otrzyma wsparcie w kwocie ponad 1 mln zł (wartość całej inwestycji to ponad 2 mln zł). Projekty beneficjentów dotyczą termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej.

Na liście znajdują się także beneficjenci, których projekty dotyczą przebudowy sieci ciepłowniczej m.in. Szpital Specjalistyczny im. J. Łukowicza, który otrzyma ponad 1 mln zł (wartość całej inwestycji to ponad 2,2 mln zł) oraz projekt zakładu Energetyki Cieplnej KOSPEC” Sp. z o.o., dotyczący poprawy jakości powietrza w Kościerzynie poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury miejskiego systemu energetycznego. Kwota dofinansowania w tym przypadku to prawie 2 mln zł (wartość całej inwestycji to niespełna 6 mln zł)

Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 to najważniejszy dla regionu program unijnego dofinansowania. Region na nowe inwestycje pozyska ponad 850 mln euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności