fbpx

150 tys. zł dla młodego rolnika

Od  3 czerwca do 1 sierpnia 2020 roku w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  można składach wnioski o dotacje  w ramach działania „Premia dla młodych rolników”.

Wsparcie jest skierowane do młodych rolników, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwo i wynosi 150 tys. zł.

Samasz loteria - baner

Mogą je otrzymać osoby, które między innymi w dniu złożenia wniosku mają nie więcej niż 40 lat, posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe (lub uzupełnią je w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy) oraz posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni minimum 1 ha.

Ponadto rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczej nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku, posiadają lub utworzą gospodarstwo o wielkości ekonomicznej mieszczącej się w przedziale od 13 tys. euro do 150 tys. euro i przedłożą biznesplan dotyczący rozwoju gospodarstwa.

Jak podkreśla AR i MR premia musi w całości zostać przeznaczona na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych. Minimum 70% premii należy przeznaczyć na inwestycje w środki trwałe. Środki będą wypłacane w dwóch ratach: 120 tys. zł – na wniosek o płatność, po spełnieniu przez młodego rolnika określonych warunków oraz 30 tys. zł – po realizacji biznesplanu.

Krzesimir Drozd

 

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.