150 tys. zł dla młodego rolnika

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Od  3 czerwca do 1 sierpnia 2020 roku w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  można składach wnioski o dotacje  w ramach działania „Premia dla młodych rolników”.

Wsparcie jest skierowane do młodych rolników, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwo i wynosi 150 tys. zł.

Mogą je otrzymać osoby, które między innymi w dniu złożenia wniosku mają nie więcej niż 40 lat, posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe (lub uzupełnią je w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy) oraz posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni minimum 1 ha.

Ponadto rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczej nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku, posiadają lub utworzą gospodarstwo o wielkości ekonomicznej mieszczącej się w przedziale od 13 tys. euro do 150 tys. euro i przedłożą biznesplan dotyczący rozwoju gospodarstwa.

Jak podkreśla AR i MR premia musi w całości zostać przeznaczona na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych. Minimum 70% premii należy przeznaczyć na inwestycje w środki trwałe. Środki będą wypłacane w dwóch ratach: 120 tys. zł – na wniosek o płatność, po spełnieniu przez młodego rolnika określonych warunków oraz 30 tys. zł – po realizacji biznesplanu.

Krzesimir Drozd

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności