150 nowości na poznańskiej Polagrze

Ciągniki, kombajny, opryskiwacze, przyczepy, rozsiewacze nawozów, brony i inne najnowocześniejsze urządzenia i maszyny rolnicze będzie można zobaczyć w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Mechanizacji Rolnictwa Polagra-PREMIERY, które odbędą się od 15 – 17 lutego 2008 roku. Ekspozycja targowa zajmie ponad 30 000 m2 powierzchni. N

Poznańska Polagra – PREMIERY to pierwsze targi przed nadchodzącym nowym sezonem rolniczym, na których liderzy branży zaprezentują najbardziej zaawansowane technologicznie maszyny i urządzenia niezbędne do tego by ekonomicznie i wydajnie prowadzić gospodarstwo. Na poznańskich targach pojawi się także aktualna oferta z zakresu części, eksploatacji oraz chemii rolniczej, nasion i usług. Większość wystawców zapowiada prezentację nowości na nadchodzący sezon.

Polagrze będą towarzyszyły specjalistyczne seminaria i konferencje branżowe, w trakcie których poznać będzie można odpowiedzi na najbardziej nurtujące problemy z branży rolniczej. Odbędą się m.in.: VII FORUM PRODUCENTÓW RZEPAKU pod hasłem: Najważniejsze problemy nurtujące producentów rzepaku oraz jego przetwórców na cele spożywcze i energetyczne”, Konferencja “Problemy rozwoju technicznych środków produkcji rolniczej”, III FORUM PRODUCENTÓW ZIEMNIAKÓW “Strategia rozwoju polskiej branży ziemniaczanej – szanse i zagrożenia”, VII FORUM PRODUCENTÓW KUKURYDZY, FORUM ROŚLIN ENERGETYCZNYCH oraz II SEMINARIUM AKADEMICKIE “Słoma i trawy na cele energetyczne”.

Ponadto w trakcie targów, na swoich stoiskach porad i informacji będą udzielać fachowcy m.in. z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, KRUS, Federacji Związków Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, Krajowej Rady Izb Rolniczych, Instytutu Ochrony Roślin, Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa oraz Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych.
Więcej informacji na:www.polagra-premiery.pl

opr. MS
Wrp.pl