120 lat izb rolniczych w Polsce

Dzisiaj rozpoczynają się obchody jubileuszu 120-lecia istnienia i działalności izb rolniczych w Polsce.

11 stycznia rozpoczynają się obchody jubileuszu 120 lat izb rolniczych na ziemiach polskich. Jubileusz ten inauguruje konferencja, którą Wielkopolska Izba Rolnicza zaplanowała w Siemianicach.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji dr Aleksandra hr. Szembeka (pierwszego prezesa WIR) w 130 rocznicę urodzin, pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Łukasza Buzuna w kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach, po której nastąpi złożenie wiązanek kwiatów na grobie dr Aleksandra hr. Szembeka.

Zaraz po południu rozpocznie się część główna uroczystości – konferencja, podczas której wykład pt. „Hrabia Aleksander Szembek – ludowy hrabia” wygłosi Paweł Grzesiak, doktorant Uniwersytetu Opolskiego. Na miejscu nie zabraknie również wystąpień zaproszonych gości, dyskusji nt. aktualnej sytuacji w rolnictwie, ale też programu artystycznego.

Konferencja współorganizowana jest przez Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego i Wójta Gminy Łęka Opatowska Adama Kopisa oraz Dolnośląską Izbę Rolniczą, Kujawsko – Pomorską Izbę Rolniczą, Lubuską Izbę Rolniczą i Izbę Rolniczą w Opolu.

Renata Struzik, źródło: WIR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności