10-lecie wznowienia działalności WIR

W sobotę tj. 3 czerwca w Sielinku k. Opalenicy odbyły się uroczystości upamiętniające X rocznicę Wznowienia Działalności Wielkopolskiej Izby Rolniczej. N

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w kościele pw. Św. Mateusza w Opalenicy, podczas której poświęcono nowy sztandar WIR. Następnie uroczystość przeniosła się do Oddziału Zamiejscowego Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sielinku. Tam następiło też przekazanie nowego sztandaru.
Podczas uroczystości Zofia Krzyżanowska, Radca Generalny w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odznaczyła orderem Zasłużonych w Rolnictwie. Wyróżnienia otrzymały osoby, które w sposób szczególny uczestniczyły i uczestniczą w pracy na rzecz rozwoju wielkopolskiego rolnictwa, przy współpracy z tutejszym samorządem rolniczym. Okazjonalne statuetki i podziękowania za współpracę wręczył również w imieniu całej Izby prezes WIR i członek zarządu KRIR Krzysztof Nosal.
W uroczystości udział wzięło kilkudziesięciu gości, m.in. byłych pracowników Izb Rolniczych i obecnych członków tej organizacji wraz z przedstawicielami zarządu krajowego, rolników, parlamentarzystów, urzędników na szczeblu wojewódzkim i lokalnym, przedstawicieli duchowieństwa, oraz wszelkich organizacji i instytucji publicznych związanych z rolnictwem. W imieniu ministra rolnictwa udział w uroczystości wzięła, wspomniana wcześniej Zofia Krzyżanowska.
Szersza relacja z uroczystości w lipcowym wydaniu Wiadomości Rolnicze Polska.
Zapraszamy do lektury!

MS