10 lat Timac Agro w Polsce

Firma Timac Agro Polska we wrześniu ochodziła 10-lecie swojej działalności na rodzimym rynku. Z tek okazji zorganizowano konferencję prasową, na której zaprezentowano dotychczasowy dorobek i przede wszystkim, nowy produkt wprowadzany na rynek.

Na początku września 2015 r. w nowej siedzibie firmy Timac Agro Polska w Niepruszewie k. Poznania odbyła się konferencja prasowa z okazji jubileuszu 10-cio lecia. Podsumowano na niej 10 lat działalności i rozwoju firmy w Polsce oraz zaprezentowano nowy produkt, wprowadzony na rynek rolniczy i ogrodniczy. Chodzi o nawozy z formułą N-Process, która eliminuje ulatnianie się azotu z granul nawozu leżących na powierzchni pola. Jej skład pobudza również rośliny do lepszego pobierania i przetwarzania azotu, a więc efektywniejszego przekształcania go w plon.
W czasie konferencji, dyrektor marketingu Paweł Kocel podkreślił, że Timac Agro Polska jest jedyną firmą na polskim rynku nawozowym, która ma nawozy granulowane z biostymulacją, a Grupa Roullier, do której należy spółka, jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Biostymulatorów (EBIC). – Zawsze byliśmy firmą innowacyjną, nie tylko ze względu na unikalny model działania na rynku, który najkrócej można określić jako B2B w rolnictwie, ale przede wszystkim na unikalne i mocno innowacyjne produkty – dodał Paweł Kocel. – Od początku naszej działalności zwracaliśmy uwagę, że są to nawozy inne niż wszystkie. Jest tak dlatego, że oprócz składników pokarmowych, zawierają one dodatkowo w swoim składzie skompleksowane substancje biostymulujące pozyskiwane z alg morskich, zarówno te płynne jak i granulowane – podkreślił.

Każdy z tych 10 lat obecności firmy na polskim rynku, to ciągły wzrost liczby klientów i wolumenu sprzedaży, a co za tym idzie również liczby pracowników, a zwłaszcza doradców-handlowców. Dzisiaj firma zatrudnia już prawie 150 osób. Jej celem, który Grupa Rullier, której częścią jest Timac Agro Polska, przed nią postawiła, jest podwojenie sprzedaży do roku 2020.
W realizacji tego zadania ma pomóc wprowadzanie kolejnych nowych produktów oraz zwrot w stronę małych i średnich gospodarstw jako potencjalnych klientów. Dzięki sieci doradców, przedstawicieli handlowych oraz nowo utworzonemu działowi telesprzedaży, firma miesięcznie dociera do prawie 15 000 rolników w całym kraju. Timac Agro Polska utworzyła również nowy dział zootechniczny, roboczo nazwany od międzynarodowego projektu „Anna”, który ma się zajmować produktami przeznaczonymi do żywienia i higieny zwierząt. Rozpoczęła także działania związane z wprowadzeniem nowej gamy produktów w segmencie dom i ogród, poprzez swą markę Florendi, która będzie oferować nowoczesne nawozy z biostymulacją do użytku hobbystycznego w segmencie premium.

Na konferencji miała również miejsce premiera kolejnego produktu Timac Agro, który zwiększa efektywność nawożenia azotem. Mowa tu o nawozach azotowych z technologią N-Process.
N-Process to technologia, która chroni azot i daje inne nowe możliwości w odżywianiu roślin tym składnikiem. N-Process ogranicza straty azotu w trakcie transformacji z formy mocznikowej do amonowej (efekt ochrony przemiany do NH4+ przez siatkę organiczno-wapniową), a więc wtedy kiedy jest on podatny na straty wynikające z ulatniania się amoniaku. Odbywa się to na trzech etapach:
•    transformacja mocznika do formy NH4+ (cząsteczka mocznika jest zbyt duża aby wydostać się poza siatkę i musi wcześniej ulec hydrolizie do formy NH4+); jest to możliwe przez stopniową infiltrację wody do wnętrza granuli;
•    uwalnianie azotu amonowego z siatki organiczno-wapniowej;
•    transformacja azotu amonowego do formy azotanowej.

Uwalnianie dostępnych dla roślin form azotu jest zależne od warunków panujących podczas aplikacji: wolny rozwój roślin = małe potrzeby pokarmowe (słaba aktywność hydrolityczna), silny rozwój roślin = duże potrzeby pokarmowe (duża aktywność hydrolityczna). Jeśli więc jest wilgotno i ciepło – azot uwalnia się szybciej, jeśli zimno i sucho – azot czeka na lepsze warunki, co odpowiada zapotrzebowaniu roślin. Dodatkowo nawozy N-Process mają w swoim składzie opatentowane substancje biostymulujące i Mezocalc, czyli wysoko reaktywny wapń.

Ciekawym projektem, o którym wspomniano, jest współpraca Timac Agro Polska z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”, na rzecz której firma przekazała nagrodę pieniężną zdobytą podczas tegorocznych targów TSW w Warszawie. Środki na rzecz fundacji zbierano także podczas licytacji prac jej podopiecznych (razem z limitowaną edycją „Bajkowego kalendarza” Timac Agro Polska na rok 2016 oraz biografią Anny Dymnej), na jubileuszowym spotkaniu zarządu i pracowników firmy z dystrybutorami, które odbyło się 3 września 2015 r. w Hotelu Remes & Spa w Opalenicy.
Wydarzenie poprowadzili znani aktorzy: Piotr Gąsowski i Robert Rozmus. W jego trakcie wystąpili m.in. uczestnicy „Tańca z Gwiazdami”: Anna Głogowska, Jan Kliment oraz Tomasz Barański, którym przygrywali muzycy z grupy Wulkan.

Renata Struzik, za: Timac Agro Polska
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności