fbpx
Strona głównaPozostałe10 lat Soufflet Polska!

10 lat Soufflet Polska!

Firma Soufflet Polska, zajmująca się głównie skupem jęczmienia browarnego i produkcją słodu, obchodzi w tym roku swoje 10-lecie. Uroczyste obchody odbędą się jutro tj. 18 czerwca br. na terenie Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego w miejscowości Dłoń N

Soufflet jest firmą z ponad 100-letnią tradycją, wywodzącą się z Francji, ale działającą praktycznie na całym świecie. Firma ma swoje oddziały m. in. w Polsce, Rosji, Ukrainie, Belgii, Hiszpanii ale także na Kubie, w Chinach, w Kandzie i USA.

W Polsce firma ma swoją siedzibę w Poznaniu i działa na terenie całej zachodniej Polski.
Dział Soufflet Rolnictwo już od ponad 10 lat rozwija produkcję jęczmienia browarnego, z którego następnie firma produkuje słód. Jego odbiorcami są browary obecne na rynku.
Firma skupuje ponadto pszenicę, rzepak i kukurydzę. Skup odbywa się głównie w dwóch elewatorach- w Kościanie (woj. wielkopolskie) oraz Strzelinie (woj. dolnośląskie), których właścicielami jest Soufflet. Na czas kampanii skupowej firma wynajmuje dodatkowe obiekty.
Soufflet Polska posiada również własną Centralę Nasienną w Ostrowie Wielkopolskim, w której produkowany jest kwalifikowany materiał siewny.

Firma prowadzi kompleksową obsługę klienta począwszy od kontraktacji, poprzez zakup środków do produkcji rolnej, aż po skup produktu końcowego.

W trakcje jutrzejszych obchodów 10-lecia firmy, zaprezentowane zostaną doświadczenia polowe Soufflet Polska, doświadczenia genetyczno-hodowlane Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (dawna Akademia Rolnicza) oraz doświadczenia z pszenżytem ozimym Hodowli Roślin Szelejewo.
Uroczystość uświetni występ kabaretowy Jerzego Kryszaka.

Relacja z imprezy na www.wrp.pl

MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.