10 lat fabryki RuppCeramika

Dachówki ceramiczne produkowane są w fabryce w Skrzyńsku koło Przysuchy już od 10 lat. Doceniane przez klientów i ekspertów,wyróżniane nagrodami między innymi na Międzynarodowych Targach Budownictwa Budma” na stałe wpisały się w polski krajobraz. N”

– Kiedy 10 lat temu otwieraliśmy fabrykę w Skrzyńsku, a kilka lat później najnowocześniejszą linię technologiczną produkującą dachówki barwione w masie, kierowaliśmy się przede wszystkim zasadą dostarczania klientom produktów najwyższej jakości. Dziś z satysfakcją możemy stwierdzić, że dane sprzedażowe i wyniki badań potwierdzają, że udalo nam się osiągnąć sukces – mówi Robert Wijatkowski, Dyrektor Sprzedaży w firmie Monier.

Od 2003 dachówki RuppCeramika produkowane są w zaawansowanej technologii barwienia w masie. Techologia ta pozwala zwiększyć estetykę pokrycia dachowego przez zabarwienie masy glinianej. Tradycyjna dachówka jest przed wypalaniem szkliwiona lub powlekana warstwą angoby czyli szlachetnej glinki nadającej kolor, wewnątrz dachówka pozostaje jednak w naturalnym odcieniu gliny. Zatem w przypadku dachówek o ciemnej barwie, których brzegi zostały uszkodzone lub przycięte wszelkie uszkodzenia są bardzo widoczne. Dachówki poddane procesowi barwienia w masie mają podobny kolor zarówno na wierzchu jak i w środku – ewentualne uszkodzenia czy zarysowania dachówki nie wpłyną negatywnie na wygląd naszego dachu.

Zakład produkcyjny w Skrzyńsku jest jedynym w Polsce, który wytwarza dachówki w tej technologii – proces barwienia w masie wymaga dużej precyzji i doświadczenia – w porównaniu z procesem technologicznym stosowanym w przypadku niebarwionej gliny zmianie musi ulec zarówno suszenie, jak i wypalanie dachówek.

Fabryka w Skrzyńsku jest jednym z największych pracodawców w regionie. Zatrudnia 127 osób i jest jednym z trzech zakładów produkcyjnych firmy Monier Sp. z o.o. Pracownicy fabryki odpowiedzialni są nie tylko za produkcję, ale również logistykę i obsługę klientów.

Firma Monier w 2008 została uchonorowana przez Główny Inspektorat Pracy tytułem Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” w kategorii zakłady duże tzn. zatrudniające ponad 250 osób. Nagroda ta jest wyrazem uznania szczególnej dbałości o bezpieczeństwo pracowników.

opr. MS/Wrp.pl
źródło:Pegasus Public Relations
Zdjęcie: archiwum RuppCeramika

Historia Firmy:
Historia marki RuppCeramika sięga 1931 roku, kiedy to w Hainstadt/Osenwald w Niemczech powstała firma RuppCeramika. Pierwsza fabryka rodziny Rupp wykorzystywała do produkcji dachówek ceramicznych lokalne złoża gliny. W 1990 roku przedsiębiorstwo z rodzinnego zostało przekształcone w spółkę RuppKeramik. Szybki rozwój firmy spowodował jej naturalną ekspansję na zagraniczne rynki, w tym polski. W 1996 roku w Skrzyńsku koło Przysuchy powstała RuppCeramika Sp. z o.o., a w 1999 roku ruszyła produkcja dachówek w nowowybudowanej fabryce. Od 1998 roku firma RuppCeramika należała do koncernu Lafarge Roofing, a w 2008 wraz z Braasem zaczęła tworzyć spółkę Monier, która należy do Grupy Monier światowego lidera w zakresie pokryć dachowych. Od 1 stycznia 2009 roku Prezesem Zarządu Monier Sp. z o.o. w Polsce jest Frank Schnieber. N”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności