fbpx
Strona głównaFirmy i produkty10 lat fabryki RuppCeramika

10 lat fabryki RuppCeramika

Dachówki ceramiczne produkowane są w fabryce w Skrzyńsku koło Przysuchy już od 10 lat. Doceniane przez klientów i ekspertów,wyróżniane nagrodami między innymi na Międzynarodowych Targach Budownictwa Budma” na stałe wpisały się w polski krajobraz. N”

– Kiedy 10 lat temu otwieraliśmy fabrykę w Skrzyńsku, a kilka lat później najnowocześniejszą linię technologiczną produkującą dachówki barwione w masie, kierowaliśmy się przede wszystkim zasadą dostarczania klientom produktów najwyższej jakości. Dziś z satysfakcją możemy stwierdzić, że dane sprzedażowe i wyniki badań potwierdzają, że udalo nam się osiągnąć sukces – mówi Robert Wijatkowski, Dyrektor Sprzedaży w firmie Monier.

Od 2003 dachówki RuppCeramika produkowane są w zaawansowanej technologii barwienia w masie. Techologia ta pozwala zwiększyć estetykę pokrycia dachowego przez zabarwienie masy glinianej. Tradycyjna dachówka jest przed wypalaniem szkliwiona lub powlekana warstwą angoby czyli szlachetnej glinki nadającej kolor, wewnątrz dachówka pozostaje jednak w naturalnym odcieniu gliny. Zatem w przypadku dachówek o ciemnej barwie, których brzegi zostały uszkodzone lub przycięte wszelkie uszkodzenia są bardzo widoczne. Dachówki poddane procesowi barwienia w masie mają podobny kolor zarówno na wierzchu jak i w środku – ewentualne uszkodzenia czy zarysowania dachówki nie wpłyną negatywnie na wygląd naszego dachu.

Zakład produkcyjny w Skrzyńsku jest jedynym w Polsce, który wytwarza dachówki w tej technologii – proces barwienia w masie wymaga dużej precyzji i doświadczenia – w porównaniu z procesem technologicznym stosowanym w przypadku niebarwionej gliny zmianie musi ulec zarówno suszenie, jak i wypalanie dachówek.

Fabryka w Skrzyńsku jest jednym z największych pracodawców w regionie. Zatrudnia 127 osób i jest jednym z trzech zakładów produkcyjnych firmy Monier Sp. z o.o. Pracownicy fabryki odpowiedzialni są nie tylko za produkcję, ale również logistykę i obsługę klientów.

Firma Monier w 2008 została uchonorowana przez Główny Inspektorat Pracy tytułem Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” w kategorii zakłady duże tzn. zatrudniające ponad 250 osób. Nagroda ta jest wyrazem uznania szczególnej dbałości o bezpieczeństwo pracowników.

opr. MS/Wrp.pl
źródło:Pegasus Public Relations
Zdjęcie: archiwum RuppCeramika

Historia Firmy:
Historia marki RuppCeramika sięga 1931 roku, kiedy to w Hainstadt/Osenwald w Niemczech powstała firma RuppCeramika. Pierwsza fabryka rodziny Rupp wykorzystywała do produkcji dachówek ceramicznych lokalne złoża gliny. W 1990 roku przedsiębiorstwo z rodzinnego zostało przekształcone w spółkę RuppKeramik. Szybki rozwój firmy spowodował jej naturalną ekspansję na zagraniczne rynki, w tym polski. W 1996 roku w Skrzyńsku koło Przysuchy powstała RuppCeramika Sp. z o.o., a w 1999 roku ruszyła produkcja dachówek w nowowybudowanej fabryce. Od 1998 roku firma RuppCeramika należała do koncernu Lafarge Roofing, a w 2008 wraz z Braasem zaczęła tworzyć spółkę Monier, która należy do Grupy Monier światowego lidera w zakresie pokryć dachowych. Od 1 stycznia 2009 roku Prezesem Zarządu Monier Sp. z o.o. w Polsce jest Frank Schnieber. N”

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.