fbpx
Strona głównaTechnikaAktualności1 marca – ruszamy z azotem

1 marca – ruszamy z azotem

Od 1 marca można stosować nawożenie azotem. Rolnicy od samego rana wyruszyli w plantacje z rozsiewaczami nawozów. Na szczęście warunki pogodowe w większości regionów pozwalają na wjazd w pola.

Panujące przymrozki sprawiły, że rolnicy mogą wjechać w pole i rozsiać nawozy. Wg synoptyków taka pogoda ma utrzymać się przez najbliższe dni. Niektóre plantacje rzepaków już od pewnego czasu wskazują oznaki niedożywienia i wymagają natychmiastowego nawożenia. Stan roślin sprawia, że podnoszono apele o możliwość wcześniejszego wjazdu w pole z azotem (taka była w 2020 r), gdyż kalendarzowy termin stosowania azotu od 1 marca nie współgra z sytuacją na polach i dla roślin jest spóźniony.

Pamiętajmy, aby w części podać składniki roślinom w formach szybko przez nie przyswajalnych. Tam, gdzie wegetacja rzepaku ruszyła dużo wcześniej najlepiej zastosować nawożenie niejako w jednej dawce tzn. wysiać pierwszą dawkę nawozów i zaraz kolejną. W pozostałych powinniśmy celować w krótkie odstępy pomiędzy dawkami. Musimy mieć na uwadze, że roztopy w kolejnej części miesiąca mogą skutecznie zablokować wjazd w pole, dlatego należy wykorzystać aktualnie warunki.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.