A   A   A

Izby rolnicze

IRWŁ wnioskuje do premier Szydło

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego wnioskuje do Premier Ewy Szydło o wprowadzenie w trybie pilnym zmian w ustawie o ubezpieczeniu społecznym rolników z 20.12.1990r. (t.j. Dz. U. z 2008r. Nr 50, poz.291) umożliwiających zaliczenie okresów zatrudnienia i podlegania ubezpieczeniu społecznemu na zasadach ogólnych tj. w ZUS do okresów ubezpieczenia w KRUS, od których uzależnione jest nabycie praw do emerytury rolniczej.
Udostępnij

KRIR odcina się od Izdebskiego i protestów

Krajowa Rada Izb Rolniczych pod koniec stycznia oficjalnie oświadczyła, że zdecydowanie odcina się od działań Sławomira Izdebskiego, przewodniczącego rolniczego OPZZ.
Udostępnij

KRIR wyegzekwuje od Rady Ministrów konkretne działania?

Krajowa Rada Izb Rolniczych oficjalnie już domaga się od Rady Ministrów podjęcia konkretnych działań w celu poprawy sytuacji w branży rolniczej. KRIR podjęła już w tej kwestii uchwałę.
Udostępnij

Spotkanie z rolnikami

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się w ubiegłym tygodniu z rolnikami reprezentującymi Krajową Radę Izb Rolniczych oraz branżowe związki zawodowe funkcjonujące w rolnictwie.
Udostępnij

Piknik Zbożowy na Podlasiu

Podlaska Izba Rolnicza serdecznie zaprasza na Piknik Zbożowy.
Udostępnij

Czas na konkretne decyzje

Czas i pora na podjęcie konkretnych decyzji, także po stronie Polskiego Związku Łowieckiego.
Podlaska Izba Rolnicza informuje, iż dnia 15 lipca b.r. o godz. 10.00 odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym (ul. Plac Królowej Rodzin 1) spotkanie rolników z przedstawicielami Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Białymstoku. Tematem spotkania będzie wzrastająca ilość szkód wyrządzanych w uprawach rolnych przez dziki oraz wypracowanie skutecznych działań zmierzających do redukcji populacji dzików a także uzyskanie przez rolników odpowiednich odszkodowań za wyrządzane szkody.
Udostępnij

Uwagi KRIK do projektu ustawy polityki spójności finansowania

We wcześniejszych zapowiedziach Rządu RP w ramach Polityki Spójności na działania na rzecz rozwoju obszarów wiejskich miało zostać przeznaczonych 5,2 mld euro
9 lipca br. zarząd KRIR przekazał swoje uwagi do rządowego projektu ustawy o zasadach realizacji programów polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 – 2020.
Udostępnij

Łatwiejsze nabycie ziem przez młodego rolnika

Obecnie młodzi rolnicy nie nie mogą skorzystać z pierwszeństwa nabycia ziem
KRIR w dniu 16 czerwca 2014 r. zwróciła się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, aby stworzyć podstawy prawne do kupna młodym rolnikom ziemi z zasobu ANR.
Udostępnij

Podlaski Izba Rolnicza o PROW 2014–2020

Podlaski Izba Rolnicza zaprasza na konferencję pn. „Nowy PROW 2014–2020 szansą na rozwój polskiej wsi”.
Podlaski Izba Rolnicza wraz z Sekretariatem Regionalnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Podlaskiego organizuje konferencję pn. „Nowy PROW 2014–2020 szansą na rozwój polskiej wsi”.
Udostępnij

„Sława Polski” dla KRIR

Izby rolnicze uhonorowane zostały nagrodą specjalną – „Sława Polski” dla polskiej żywności za wyjątkowy wkład w rozwój polskiego eksportu.
Nagroda specjalna Ministra Gospodarki i dziennika „Rzeczpospolita” dla izb rolniczych – „Sława Polski” dla polskiej żywności za wyjątkowy wkład w rozwój polskiego eksportu.
Udostępnij

Strony

Subscribe to Izby rolnicze
html.tpl